Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:38

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Art. 4 si 5
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:319 86 56 36 - 16 14 20 36 28 20 - 6 1
- voturi pentru (DA):245 86 56 - - 16 14 1 36 28 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):73 - - 36 - - - 18 - - 18 - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR NU
22. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR NU
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
31. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
33. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
35. Bob Virgil Marius senator USR NU
36. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
37. Bodea Marius senator USR NU
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
41. Brătescu Liviu senator PNL DA
42. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bulai Iulian deputat USR NU
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
51. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
62. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
64. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Constantin Daniel deputat PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
76. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
81. Dancă Ionel deputat - NU
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dîncu Vasile senator PSD DA
88. Dogariu Eugen senator PSD DA
89. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
90. Dragu Anca Dana senator USR NU
91. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
92. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
93. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
94. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Fălcoi Nicu deputat USR NU
98. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
99. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
100. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Firea Gabriela senator PSD DA
103. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
106. Gál Károly deputat UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
109. Georgescu Laura senator PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
113. Ghica Cristian senator USR NU
114. Giurgiu Adrian deputat USR NU
115. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
116. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
120. Guran Virgil senator PNL DA
121. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
123. Havârneanu Filip deputat USR NU
124. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
125. Humelnicu Marius senator PSD DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
127. Huțu Alexandra deputat PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
129. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
130. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
132. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
133. Ilie Victor deputat USR NU
134. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
136. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
137. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
138. Iordache Ion senator PNL DA
139. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
140. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
141. Kiss János deputat PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
143. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
144. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
146. László Attila senator UDMR DA
147. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
148. Lazăr Teodor deputat USR NU
149. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
150. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
152. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
154. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
155. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
156. Mang Ioan deputat PSD DA
157. Mareș Mara deputat PNL DA
158. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
159. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
160. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
161. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
165. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
166. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
167. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
168. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
169. Mina Marian deputat PSD DA
170. Mircea Florin deputat PSD DA
171. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
172. Mirea Siminica senator PSD DA
173. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
174. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
175. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
176. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
177. Molnar Ervin deputat PNL DA
178. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
179. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
180. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
181. Munteanu Remus deputat PSD DA
182. Murariu Oana deputat USR NU
183. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
184. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
185. Mutu Gabriel senator PSD DA
186. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
188. Nagy Vasile deputat - NU
189. Nassar Rodica deputat PSD DA
190. Nazare Alexandru senator PNL DA
191. Năcuță Sorin deputat PNL DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
193. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
194. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
195. Neagu Nicolae senator PNL DA
196. Neață Eugen deputat PSD DA
197. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
198. Niță Nicu deputat PSD DA
199. Novak Levente senator UDMR DA
200. Oprinoiu Aurel senator USR NU
201. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
202. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
203. Panait Radu deputat USR NU
204. Pandea Ciprian senator PNL DA
205. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
206. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
207. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
208. Pălărie Ștefan senator USR NU
209. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
210. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
212. Plăiașu Gabriel deputat - NU
213. Polak Tudor deputat PNL DA
214. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
215. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
216. Popa Maricel senator PSD DA
217. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
220. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
222. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
223. Postică Andrei senator USR DA
224. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
226. Prunean Alin-Costel deputat - NU
227. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
228. Puiu Ovidiu senator PSD DA
229. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
230. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
231. Răducanu Sebastian senator PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
233. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
234. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
235. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
236. Roman Nicolae deputat - Abținere
237. Roșca Mircea deputat PNL DA
238. Rotaru Ion senator PSD DA
239. Rujan Dumitru deputat PNL DA
240. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
241. Salan Viorel deputat PSD DA
242. Sandu Viorica deputat PSD DA
243. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
244. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
245. Scarlat George senator PNL DA
246. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
247. Seres Dénes deputat UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
249. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
250. Solomon Adrian deputat PSD DA
251. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
252. Stan Ioan senator PSD DA
253. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
254. Stancu Paul deputat PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
256. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
257. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
258. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
259. Stoian Maria deputat PNL DA
260. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
261. Stoica Diana deputat USR NU
262. Stoica Elena deputat PSD DA
263. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
264. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
265. Stroe Felix senator PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
267. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
268. Szabó Ödön deputat UDMR DA
269. Șandru Cosmin deputat PNL DA
270. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
271. Șișcu George deputat PNL DA
272. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
273. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
274. Șoptică Costel deputat PNL DA
275. Șovăială Constantin deputat - NU
276. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
277. Tănase Antonel deputat - NU
278. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
279. Tătaru Nelu deputat PNL DA
280. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
281. Terente Eugen deputat USR NU
282. Thellmann Christine deputat PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
284. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
285. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
286. Toma Ilie deputat PSD DA
287. Toma Vasilică deputat PSD DA
288. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
289. Trăilă Cristina deputat PNL DA
290. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
291. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
292. Trufin Lucian senator PSD DA
293. Tudorache Daniel deputat PSD DA
294. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
295. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
296. Turos Lóránd senator UDMR DA
297. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
298. Țachianu Marian deputat PSD DA
299. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
300. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
301. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
302. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
303. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
304. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
305. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
306. Veștea Mihail senator PNL DA
307. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
308. Vicol Costel senator USR NU
309. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
310. Vîlceanu Dan deputat - NU
311. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
312. Vlașin Sorin senator PSD DA
313. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
314. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
315. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
316. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
317. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
319. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 aprilie 2024, 3:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro