Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:05

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/42
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:304 78 57 33 - 16 15 19 39 26 14 - 6 1
- voturi pentru (DA):237 78 56 - - 16 14 1 39 26 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):63 - - 33 - - - 17 - - 12 - - 1
- abțineri:3 - 1 - - - 1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
34. Bob Virgil Marius senator USR NU
35. Bodea Marius senator USR NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Brătescu Liviu senator PNL DA
41. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
45. Bulai Iulian deputat USR NU
46. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
47. Burciu Cristina deputat PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
51. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
52. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Constantin Daniel deputat PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
66. Crețu Gabriela senator PSD DA
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
69. Cristian Brian deputat USR NU
70. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
73. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
77. Dancă Ionel deputat - Abținere
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
79. Dehelean Silviu deputat USR NU
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dogariu Eugen senator PSD DA
84. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
85. Dragu Anca Dana senator USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
88. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
89. Farago Petru deputat UDMR DA
90. Fădor Angelica deputat PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
93. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
94. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
96. Firea Gabriela senator PSD DA
97. Firu Stela senator PNL DA
98. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
99. Floroiu Ionel deputat PSD DA
100. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
101. Gál Károly deputat UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
104. Genoiu Mihail senator PSD DA
105. Georgescu Laura senator PSD DA
106. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
107. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
109. Giugea Nicolae deputat PNL DA
110. Giurgiu Adrian deputat USR NU
111. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
112. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
115. Gudu Michael deputat PNL DA
116. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
117. Hatos Adrian senator PNL DA
118. Havârneanu Filip deputat USR NU
119. Hărătău Elena deputat PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
121. Humelnicu Marius senator PSD DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
124. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
126. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
127. Ilie Victor deputat USR NU
128. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
129. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
130. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
131. Iordache Ion senator PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
133. Kelemen Attila deputat UDMR DA
134. Kiss János deputat PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
136. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
137. Könczei Csaba deputat UDMR DA
138. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
140. László Attila senator UDMR DA
141. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
142. Lazăr Teodor deputat USR NU
143. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
144. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
146. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
149. Mang Ioan deputat PSD DA
150. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
151. Manta Claudiu deputat PSD DA
152. Mareș Mara deputat PNL DA
153. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
155. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
156. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
157. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
159. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
160. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
162. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
163. Mina Marian deputat PSD DA
164. Mircea Florin deputat PSD DA
165. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
166. Mirea Siminica senator PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
168. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
169. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
170. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
172. Molnar Ervin deputat PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
174. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
175. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
176. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
177. Munteanu Remus deputat PSD DA
178. Murariu Oana deputat USR NU
179. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
180. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
181. Mutu Gabriel senator PSD DA
182. Nacov Gheorghe deputat Minoritati Abținere
183. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
184. Nagy Vasile deputat - NU
185. Nassar Rodica deputat PSD DA
186. Nazare Alexandru senator PNL DA
187. Năcuță Sorin deputat PNL DA
188. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
190. Neagu Nicolae senator PNL DA
191. Neață Eugen deputat PSD DA
192. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
193. Niță Nicu deputat PSD DA
194. Novak Levente senator UDMR DA
195. Orban Ludovic deputat - NU
196. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
197. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
198. Panait Radu deputat USR NU
199. Pandea Ciprian senator PNL DA
200. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
201. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
202. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
203. Pălărie Ștefan senator USR NU
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
205. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
207. Plăiașu Gabriel deputat - NU
208. Polak Tudor deputat PNL DA
209. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
210. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
211. Popa Alexandru deputat PNL DA
212. Popa Maricel senator PSD DA
213. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
214. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
216. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
217. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
218. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
219. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
220. Postică Andrei senator USR DA
221. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
222. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
223. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
224. Puiu Ovidiu senator PSD DA
225. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
226. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
227. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
228. Răducanu Sebastian senator PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
230. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
231. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
232. Romașcanu Lucian senator PSD DA
233. Roșca Mircea deputat PNL Abținere
234. Rotaru Ion senator PSD DA
235. Rujan Dumitru deputat PNL DA
236. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
238. Salan Viorel deputat PSD DA
239. Sandu Viorica deputat PSD DA
240. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
241. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
242. Scarlat George senator PNL DA
243. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
244. Seres Dénes deputat UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
246. Solomon Adrian deputat PSD DA
247. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
248. Stan Ioan senator PSD DA
249. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
250. Stancu Paul deputat PSD DA
251. Stănescu Paul senator PSD DA
252. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
253. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
254. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
255. Stoian Maria deputat PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
257. Stoica Diana deputat USR NU
258. Stoica Elena deputat PSD DA
259. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
260. Stroe Felix senator PSD DA
261. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
262. Șandru Cosmin deputat PNL DA
263. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
264. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
265. Șișcu George deputat PNL DA
266. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
267. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
268. Șoptică Costel deputat PNL DA
269. Șovăială Constantin deputat - NU
270. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
271. Tănase Antonel deputat - NU
272. Tătaru Nelu deputat PNL DA
273. Terente Eugen deputat USR NU
274. Thellmann Christine deputat PNL DA
275. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
276. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
277. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
278. Toma Ilie deputat PSD DA
279. Toma Vasilică deputat PSD DA
280. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
281. Trăilă Cristina deputat PNL DA
282. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
283. Trufin Lucian senator PSD DA
284. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
285. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
286. Turos Lóránd senator UDMR -
287. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
288. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
289. Țachianu Marian deputat PSD DA
290. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
291. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
292. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
293. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
294. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
295. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
296. Vicol Costel senator USR NU
297. Vlașin Sorin senator PSD DA
298. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
299. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
300. Weber Mihai deputat PSD DA
301. Wiener Adrian deputat USR NU
302. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 mai 2024, 12:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro