Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:17

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/64
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:301 85 57 32 - 16 14 19 35 21 16 - 4 2
- voturi pentru (DA):224 79 54 - - 16 14 - 35 19 3 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):65 - - 32 - - - 18 - - 13 - - 2
- abțineri:12 6 3 - - - - 1 - 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR NU
23. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
29. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
31. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
33. Bob Virgil Marius senator USR NU
34. Bodea Marius senator USR NU
35. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
36. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR NU
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL Abținere
51. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Constantin Daniel deputat PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
66. Cristian Brian deputat USR NU
67. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
69. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
71. Cupșa Ioan deputat PNL DA
72. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
73. Dancă Ionel deputat - NU
74. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
75. Dehelean Silviu deputat USR NU
76. Deneș Ioan senator PSD DA
77. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
78. Dinu Cristina-Elena deputat PSD Abținere
79. Dogariu Eugen senator PSD DA
80. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
81. Dragu Anca Dana senator USR NU
82. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
85. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
86. Farago Petru deputat UDMR DA
87. Fădor Angelica deputat PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
89. Fălcoi Nicu deputat USR NU
90. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
92. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
93. Firea Gabriela senator PSD DA
94. Firu Stela senator PNL DA
95. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
96. Floroiu Ionel deputat PSD DA
97. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
98. Furtună Mirela deputat PSD DA
99. Gál Károly deputat UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
102. Genoiu Mihail senator PSD DA
103. Georgescu Laura senator PSD DA
104. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
105. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
107. Ghica Cristian senator USR NU
108. Giugea Nicolae deputat PNL DA
109. Giurgiu Adrian deputat USR NU
110. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
111. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel deputat - NU
114. Gudu Michael deputat PNL DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
116. Havârneanu Filip deputat USR NU
117. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
118. Humelnicu Marius senator PSD DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
120. Huțu Alexandra deputat PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
122. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
124. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
127. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL Abținere
128. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
129. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD Abținere
130. Kelemen Attila deputat UDMR DA
131. Kiss János deputat PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
133. Könczei Csaba deputat UDMR DA
134. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
137. László Attila senator UDMR DA
138. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
139. Lazăr Teodor deputat USR NU
140. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
141. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
144. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
147. Mang Ioan deputat PSD DA
148. Manta Claudiu deputat PSD DA
149. Mareș Mara deputat PNL DA
150. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
152. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
153. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
154. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
156. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
157. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
158. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
159. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
160. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
161. Mina Marian deputat PSD DA
162. Mircea Florin deputat PSD DA
163. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
164. Mirea Siminica senator PSD DA
165. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
166. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
167. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
169. Molnar Ervin deputat PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
171. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
172. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
173. Muntean Lucica Dina senator PNL Abținere
174. Munteanu Remus deputat PSD DA
175. Murariu Oana deputat USR NU
176. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL Abținere
177. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
178. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
179. Mutu Gabriel senator PSD DA
180. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
181. Nagy Vasile deputat - NU
182. Nassar Rodica deputat PSD DA
183. Năcuță Sorin deputat PNL DA
184. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
186. Neagu Nicolae senator PNL DA
187. Neață Eugen deputat PSD DA
188. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
189. Niță Nicu deputat PSD DA
190. Oprinoiu Aurel senator USR DA
191. Orban Ludovic deputat - NU
192. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
193. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
195. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
196. Pandea Ciprian senator PNL DA
197. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
198. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
199. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
200. Pălărie Ștefan senator USR NU
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
202. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
203. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
204. Plăiașu Gabriel deputat - NU
205. Polak Tudor deputat PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
207. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
208. Popa Maricel senator PSD DA
209. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
212. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
213. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
214. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD Abținere
215. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
216. Postică Andrei senator USR DA
217. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
218. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
220. Prunean Alin-Costel deputat - NU
221. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
222. Puiu Ovidiu senator PSD DA
223. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
224. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
225. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
226. Răducanu Sebastian senator PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
228. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
229. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
230. Rotaru Ion senator PSD DA
231. Rujan Dumitru deputat PNL DA
232. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
233. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
234. Salan Viorel deputat PSD DA
235. Sandu Viorica deputat PSD DA
236. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
237. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
238. Scarlat George senator PNL DA
239. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
240. Seres Dénes deputat UDMR DA
241. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
242. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
243. Solomon Adrian deputat PSD Abținere
244. Stan Ioan senator PSD DA
245. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
246. Stancu Paul deputat PSD DA
247. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
248. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
249. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
250. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
251. Stoica Diana deputat USR NU
252. Stoica Elena deputat PSD DA
253. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
254. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
255. Stroe Felix senator PSD DA
256. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
257. Szabó Ödön deputat UDMR DA
258. Șandru Cosmin deputat PNL DA
259. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
260. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
261. Șișcu George deputat PNL DA
262. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
263. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
264. Șoptică Costel deputat PNL DA
265. Șovăială Constantin deputat - NU
266. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
267. Tănase Antonel deputat - Abținere
268. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
269. Tătaru Nelu deputat PNL DA
270. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
271. Terente Eugen deputat USR NU
272. Thellmann Christine deputat PNL DA
273. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD Abținere
274. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
275. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
276. Toma Ilie deputat PSD DA
277. Toma Vasilică deputat PSD DA
278. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
279. Trăilă Cristina deputat PNL DA
280. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
281. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
282. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
283. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
284. Turos Lóránd senator UDMR DA
285. Tuță George-Cristian deputat PNL Abținere
286. Țachianu Marian deputat PSD DA
287. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
288. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
289. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
290. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
291. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
292. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
293. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
294. Vicol Costel senator USR NU
295. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
296. Vlașin Sorin senator PSD DA
297. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
298. Weber Mihai deputat PSD DA
299. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
300. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 24 mai 2024, 1:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro