Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 10:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 10:10

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:130 46 23 21 18 5 7 10
- voturi pentru (DA):105 46 23 21 - 5 7 3
- voturi împotrivă (NU):20 - - - 18 - - 2
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț AUR NU
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Badiu Georgel AUR NU
11. Barbu Costel PNL DA
12. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
13. Bălășoiu Aurel PSD DA
14. Băltărețu Viorel USR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Bota Călin-Ioan PNL DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Buzoianu Diana-Anda USR DA
24. Chelaru Mircia AUR NU
25. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
26. Ciofu Cătălina PNL DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
29. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
30. Cristian Brian USR DA
31. Crîstici Ognean Minoritati DA
32. Crușoveanu Marian PNL DA
33. Damian Romulus-Marius PSD DA
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Dumitru Florian-Emil PNL DA
37. Farago Petru UDMR DA
38. Fădor Angelica PNL DA
39. Fălcoi Nicu USR DA
40. Florea Daniel AUR NU
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gavrilă Anamaria - NU
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
47. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
48. Giugea Nicolae PNL DA
49. Giurgiu Adrian USR DA
50. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
51. Gliga Dumitrița PSD DA
52. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
53. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
54. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
55. Gudu Michael PNL DA
56. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
57. Havârneanu Filip USR DA
58. Hărătău Elena PNL DA
59. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
60. Ichim Cristian-Paul - DA
61. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
62. Ilie Victor USR DA
63. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
64. Kiss János PNL DA
65. Lazăr Ion-Marian USR DA
66. Longher Ghervazen Minoritati DA
67. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
68. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
69. Macovei Silviu Nicu PSD DA
70. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
71. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
72. Mang Ioan PSD DA
73. Manole Petre-Florin PSD DA
74. Manta Claudiu PSD DA
75. Mărculescu Dumitru PNL DA
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
77. Miftode Marius-Andrei USR DA
78. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
79. Miklós Zoltán UDMR DA
80. Mircea Florin PSD DA
81. Miruță Radu-Dinel USR DA
82. Mitrea Dumitrina AUR NU
83. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
84. Molnar Radu-Iulian USR DA
85. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
86. Munteanu Remus PSD DA
87. Nassar Rodica PSD DA
88. Năcuță Sorin PNL DA
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
90. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
91. Neagu Denisa-Elena USR DA
92. Neață Eugen PSD DA
93. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
94. Özmen Oana-Marciana PNL DA
95. Paraschiv Rodica PSD DA
96. Piper-Savu Florin PSD DA
97. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
98. Popescu Dan-Cristian PSD DA
99. Presură Alexandra PSD DA
100. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
101. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
102. Rizea Cristina Camelia - DA
103. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
104. Roman Florin-Claudiu PNL DA
105. Roman Nicolae - Abținere
106. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
107. Salan Viorel PSD DA
108. Sandu Viorica PSD DA
109. Scripnic Lilian AUR NU
110. Simonis Alfred - Robert PSD DA
111. Stancu Ionel Minoritati DA
112. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
113. Stoica Diana USR DA
114. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
115. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
116. Șerban Gianina AUR NU
117. Șișcu George PNL DA
118. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
119. Tanasă Dan AUR NU
120. Tătaru Nelu PNL DA
121. Terente Eugen USR DA
122. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
123. Toda Daniel-Liviu - Abținere
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tudorache Daniel PSD DA
126. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
127. Tuță George-Cristian PNL DA
128. Volosatîi Boris AUR NU
129. Zakarias Zoltán UDMR DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 aprilie 2024, 19:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro