Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:43

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 551/2020 Legea pentru aprobarea a Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.131/2020 privind reglementarea unor măsuri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:246 89 50 31 25 14 11 26
- voturi pentru (DA):215 89 50 28 - 14 11 23
- voturi împotrivă (NU):3 - - 2 - - - 1
- abțineri:28 - - 1 25 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR Abținere
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - Abținere
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa AUR Abținere
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR Abținere
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR Abținere
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Gliga Dumitrița PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
94. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel - NU
96. Gudu Michael PNL DA
97. Hajdu Gábor UDMR DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul - DA
108. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
109. Ilie Victor USR Abținere
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ionescu George - DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR DA
144. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - DA
165. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Plăiașu Gabriel - DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
175. Pop Rareș Tudor USR DA
176. Popa Radu Mihai PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Prunean Alin-Costel - DA
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
186. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
187. Rizea Cristina Camelia - DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Nicolae - Abținere
191. Rujan Dumitru PNL DA
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Scripnic Lilian AUR Abținere
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
197. Simion George-Nicolae AUR Abținere
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stancu Paul PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Vetuța PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
206. Stoica Diana USR DA
207. Stoica Elena PSD DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șerban Gianina AUR Abținere
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoldan Gheorghe PSD DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Tanasă Dan AUR Abținere
219. Tănase Antonel - DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
223. Terente Eugen USR DA
224. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
225. Toda Daniel-Liviu - DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Toma Vasilică PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL DA
229. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
230. Tudorache Daniel PSD DA
231. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Tuță George-Cristian PNL DA
234. Țachianu Marian PSD DA
235. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
236. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
237. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
240. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
241. Vîlceanu Dan - DA
242. Volosatîi Boris AUR Abținere
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zakarias Zoltán UDMR DA
246. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro