Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:43

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 254/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.39/2022 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul gestionării financiare a fondurilor europene și pentru adoptarea unor măsuri privind beneficiarii de fonduri europene
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:251 91 50 31 25 14 10 30
- voturi pentru (DA):251 91 50 31 25 14 10 30
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Enachi Raisa AUR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Fălcoi Nicu USR DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - DA
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
101. Havârneanu Filip USR DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Ionescu George - DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - DA
121. Lazăr Ion-Marian USR DA
122. Lazăr Teodor USR DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
153. Munteanu Remus PSD DA
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nagy Szabolcs UDMR DA
157. Nagy Vasile - DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neagu Denisa-Elena USR DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - DA
167. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PNL DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
178. Pop Rareș Tudor USR DA
179. Popa Radu Mihai PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Prunean Alin-Costel - DA
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia - DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Nicolae - DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simion George-Nicolae AUR DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Stancu Ionel Minoritati DA
205. Stancu Paul PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Vetuța PNL DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
210. Stoica Diana USR DA
211. Stoica Elena PSD DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șerban Gianina AUR DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Ștefan Ion - DA
223. Tanasă Dan AUR DA
224. Tănase Antonel - DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Tătaru Nelu PNL DA
227. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
228. Terente Eugen USR DA
229. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
230. Toda Daniel-Liviu - DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Toma Vasilică PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Tuță George-Cristian PNL DA
239. Țachianu Marian PSD DA
240. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
243. Varga Glad-Aurel PNL DA
244. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
246. Vîlceanu Dan - DA
247. Volosatîi Boris AUR DA
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zakarias Zoltán UDMR DA
251. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 17:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro