Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 718/2023 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul străinilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 91 49 31 23 14 11 30
- voturi pentru (DA):244 91 49 31 23 14 11 25
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - Abținere
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - Abținere
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - DA
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
101. Havârneanu Filip USR DA
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Ionescu George - DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lasca Mihai Ioan - Abținere
122. Lazăr Ion-Marian USR DA
123. Lazăr Teodor USR DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR DA
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
148. Moisin Radu-Marin PNL DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nagy Vasile - DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neagu Denisa-Elena USR DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - DA
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
178. Pop Rareș Tudor USR DA
179. Popa Radu Mihai PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Prunean Alin-Costel - DA
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia - DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Nicolae - Abținere
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stancu Paul PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Vetuța PNL DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
209. Stoica Diana USR DA
210. Stoica Elena PSD DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șerban Gianina AUR DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
219. Șoldan Gheorghe PSD DA
220. Șoptică Costel PNL DA
221. Ștefan Ion - DA
222. Tanasă Dan AUR DA
223. Tănase Antonel - DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
227. Terente Eugen USR DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Toda Daniel-Liviu - DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Toma Vasilică PSD DA
232. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Tuță George-Cristian PNL DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Varga Glad-Aurel PNL DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
243. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
244. Vîlceanu Dan - DA
245. Volosatîi Boris AUR DA
246. Vulpescu Ioan PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zakarias Zoltán UDMR DA
249. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 aprilie 2024, 19:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro