Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:50

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 761/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.151/2022 privind ajustarea prețurilor acordurilor-cadru/contractelor sectoriale de servicii de transport feroviar de cărbune pentru complexurile energetice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:247 88 50 30 25 14 11 29
- voturi pentru (DA):247 88 50 30 25 14 11 29
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR DA
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dancă Ionel - DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Enachi Raisa AUR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Daniel AUR DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Flucuș Dumitru AUR DA
80. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Anamaria - DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Giurgiu Adrian USR DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
100. Havârneanu Filip USR DA
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Miftode Marius-Andrei USR DA
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR DA
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR DA
149. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nagy Vasile - DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena USR DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Orban Ludovic - DA
164. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
165. Özmen Oana-Marciana PNL DA
166. Paladi George-Adrian PNL DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
169. Pecingină Gheorghe - DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Plăiașu Gabriel - DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
175. Pop Rareș Tudor USR DA
176. Popa Radu Mihai PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Prunean Alin-Costel - DA
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
186. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
187. Rizea Cristina Camelia - DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Nicolae - DA
191. Rujan Dumitru PNL DA
192. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
193. Salan Viorel PSD DA
194. Sandu Viorica PSD DA
195. Scripnic Lilian AUR DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simion George-Nicolae AUR DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stancu Paul PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Vetuța PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
206. Stoica Diana USR DA
207. Stoica Elena PSD DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șerban Gianina AUR DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoldan Gheorghe PSD DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Ștefan Ion - DA
219. Tanasă Dan AUR DA
220. Tănase Antonel - DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Tătaru Nelu PNL DA
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
224. Terente Eugen USR DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - DA
227. Toma Ilie PSD DA
228. Toma Vasilică PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Tuță George-Cristian PNL DA
235. Țachianu Marian PSD DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Varga Glad-Aurel PNL DA
240. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
242. Vîlceanu Dan - DA
243. Volosatîi Boris AUR DA
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 12:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro