Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:54

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 560/2023 pentru modificarea și completarea Legii învățământului preuniversitar nr.198/2023
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:247 90 49 30 24 14 11 29
- voturi pentru (DA):166 90 49 - - 14 11 2
- voturi împotrivă (NU):81 - - 30 24 - - 27
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR NU
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - NU
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Cambera Oana-Alexandra - NU
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR NU
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - NU
47. Chira Claudiu-Martin - NU
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - NU
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - NU
53. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR NU
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Enachi Raisa AUR NU
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR NU
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Daniel AUR NU
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Flucuș Dumitru AUR NU
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Anamaria - NU
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Giurgiu Adrian USR NU
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
92. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel - DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hajdu Gábor UDMR DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
97. Havârneanu Filip USR NU
98. Hărătău Elena PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul - NU
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR NU
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - NU
117. Lazăr Ion-Marian USR NU
118. Lazăr Teodor USR NU
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
132. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Miftode Marius-Andrei USR NU
136. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
137. Miklós Zoltán UDMR DA
138. Mina Marian PSD DA
139. Mircea Florin PSD DA
140. Miruță Radu-Dinel USR NU
141. Mitrea Dumitrina AUR NU
142. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
143. Moisin Radu-Marin PNL DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Molnar Ervin PNL DA
146. Molnar Radu-Iulian USR NU
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nagy Szabolcs UDMR DA
153. Nagy Vasile - NU
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
158. Neagu Denisa-Elena USR NU
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Orban Ludovic - NU
163. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
164. Özmen Oana-Marciana PNL DA
165. Paladi George-Adrian PNL DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
168. Pecingină Gheorghe - NU
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Piper-Savu Florin PSD DA
172. Plăiașu Gabriel - NU
173. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
174. Pop Rareș Tudor USR NU
175. Popa Radu Mihai PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Popica Eduard-Andrei PSD DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Prunean Alin-Costel - NU
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
185. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
186. Rizea Cristina Camelia - NU
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Nicolae - NU
190. Rujan Dumitru PNL DA
191. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Scripnic Lilian AUR NU
195. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
197. Simion George-Nicolae AUR NU
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stancu Paul PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Vetuța PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
206. Stoica Diana USR NU
207. Stoica Elena PSD DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șerban Gianina AUR NU
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoldan Gheorghe PSD DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Ștefan Ion - NU
219. Tanasă Dan AUR NU
220. Tănase Antonel - NU
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Tătaru Nelu PNL DA
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
224. Terente Eugen USR NU
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - NU
227. Toma Ilie PSD DA
228. Toma Vasilică PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Tuță George-Cristian PNL DA
235. Țachianu Marian PSD DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
239. Varga Glad-Aurel PNL DA
240. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
242. Vîlceanu Dan - NU
243. Volosatîi Boris AUR NU
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 12:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro