Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:34

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind validarea unor mandate de deputat (PHCD 1/2024).
PHC 1/2024 privind validarea unor mandate de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 91 50 31 23 14 11 28
- voturi pentru (DA):245 91 50 31 22 14 11 26
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - Abținere
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Focșa Dumitru-Viorel AUR -
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Anamaria - DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Giurgiu Adrian USR DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
100. Havârneanu Filip USR DA
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul - DA
108. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
109. Ilie Victor USR DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ionescu George - DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR DA
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile - DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - DA
166. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PNL DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
178. Pop Rareș Tudor USR DA
179. Popa Radu Mihai PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Prunean Alin-Costel - DA
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia - DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Rujan Dumitru PNL DA
194. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Scripnic Lilian AUR DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Stancu Ionel Minoritati DA
202. Stancu Paul PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Vetuța PNL DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
207. Stoica Diana USR DA
208. Stoica Elena PSD DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șerban Gianina AUR DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
217. Șoldan Gheorghe PSD DA
218. Șoptică Costel PNL DA
219. Ștefan Ion - Abținere
220. Tanasă Dan AUR DA
221. Tănase Antonel - DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Tătaru Nelu PNL DA
224. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
225. Terente Eugen USR DA
226. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
227. Toda Daniel-Liviu - DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
232. Tudorache Daniel PSD DA
233. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Tuță George-Cristian PNL DA
236. Țachianu Marian PSD DA
237. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
238. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
240. Varga Glad-Aurel PNL DA
241. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
242. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
243. Vîlceanu Dan - DA
244. Volosatîi Boris AUR DA
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 17:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro