Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:38

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.74/2020 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 3/2024)
PHC 3/2024 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:247 89 50 31 24 14 11 28
- voturi pentru (DA):243 89 50 31 24 14 11 24
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - DA
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
101. Havârneanu Filip USR DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Ionescu George - DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Miftode Marius-Andrei USR DA
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR DA
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile - DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - Abținere
165. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
170. Pecingină Gheorghe - DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Plăiașu Gabriel - Abținere
175. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
176. Pop Rareș Tudor USR DA
177. Popa Radu Mihai PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR DA
185. Prunean Alin-Costel - DA
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
187. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
188. Rizea Cristina Camelia - DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Nicolae - DA
192. Rujan Dumitru PNL DA
193. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
194. Salan Viorel PSD DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Scripnic Lilian AUR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simion George-Nicolae AUR DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Stancu Ionel Minoritati DA
202. Stancu Paul PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Vetuța PNL DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stoica Diana USR DA
207. Stoica Elena PSD DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șerban Gianina AUR DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoldan Gheorghe PSD DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Ștefan Ion - DA
219. Tanasă Dan AUR DA
220. Tănase Antonel - DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Tătaru Nelu PNL DA
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
224. Terente Eugen USR DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - DA
227. Toma Ilie PSD DA
228. Toma Vasilică PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Tuță George-Cristian PNL DA
235. Țachianu Marian PSD DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Varga Glad-Aurel PNL DA
240. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
242. Vîlceanu Dan - DA
243. Volosatîi Boris AUR DA
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 17:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro