Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:39

Subiect vot: Vot final
PHC 81/2023 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Către o Europă mai rezilientă, mai competitivă și mai durabilă COM(2023) 558
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:250 89 51 31 25 14 11 29
- voturi pentru (DA):246 89 51 30 25 14 11 26
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 - - 1 - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciubuc Ciprian - Abținere
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - Abținere
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Enachi Raisa AUR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Fălcoi Nicu USR DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - Abținere
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - DA
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
101. Havârneanu Filip USR DA
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Ionescu George - DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lazăr Ion-Marian USR DA
122. Lazăr Teodor USR DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
153. Munteanu Remus PSD DA
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nagy Szabolcs UDMR DA
157. Nagy Vasile - DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neagu Denisa-Elena USR DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - DA
167. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PNL DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
178. Pop Rareș Tudor USR DA
179. Popa Radu Mihai PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Prunean Alin-Costel - DA
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia - DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Nicolae - DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simion George-Nicolae AUR DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stancu Paul PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Vetuța PNL DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
209. Stoica Diana USR DA
210. Stoica Elena PSD DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șerban Gianina AUR DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
219. Șoldan Gheorghe PSD DA
220. Șoptică Costel PNL DA
221. Ștefan Ion - DA
222. Tanasă Dan AUR DA
223. Tănase Antonel - DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
227. Terente Eugen USR DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Toda Daniel-Liviu - DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Toma Vasilică PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
234. Tudorache Daniel PSD DA
235. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Tuță George-Cristian PNL DA
238. Țachianu Marian PSD DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
245. Vîlceanu Dan - DA
246. Volosatîi Boris AUR DA
247. Vulpescu Ioan PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zakarias Zoltán UDMR DA
250. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 18:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro