Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:39

Subiect vot: Vot final
PHC 82/2023 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Schimbările demografice din Europa: un set de instrumente pentru acțiune COM(2023) 577
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:250 90 51 30 24 14 11 30
- voturi pentru (DA):245 90 51 29 24 14 11 26
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - - 1 - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciubuc Ciprian - Abținere
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - Abținere
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Enachi Raisa AUR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Fălcoi Nicu USR DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - Abținere
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Giurgiu Adrian USR DA
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Gliga Dumitrița PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - DA
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
102. Havârneanu Filip USR DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul - DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Ionescu George - DA
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Kiss János PNL DA
120. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
121. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
122. Lasca Mihai Ioan - Abținere
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
133. Mang Ioan PSD DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
139. Mărculescu Dumitru PNL DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel USR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
148. Moisin Radu-Marin PNL DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nagy Vasile - DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neagu Denisa-Elena USR DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - DA
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
173. Pecingină Gheorghe - DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Plăiașu Gabriel - DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
179. Pop Rareș Tudor USR DA
180. Popa Radu Mihai PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Prunean Alin-Costel - DA
189. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
190. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
191. Rizea Cristina Camelia - DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Nicolae - DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simion George-Nicolae AUR DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stancu Paul PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Vetuța PNL DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
209. Stoica Diana USR DA
210. Stoica Elena PSD DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șerban Gianina AUR DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
219. Șoldan Gheorghe PSD DA
220. Șoptică Costel PNL DA
221. Ștefan Ion - DA
222. Tanasă Dan AUR DA
223. Tănase Antonel - DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
227. Terente Eugen USR DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Toda Daniel-Liviu - DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Toma Vasilică PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
234. Tudorache Daniel PSD DA
235. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Tuță George-Cristian PNL DA
238. Țachianu Marian PSD DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
245. Vîlceanu Dan - DA
246. Volosatîi Boris AUR DA
247. Vulpescu Ioan PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zakarias Zoltán UDMR DA
250. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 18:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro