Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:41

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 584/2017 Legea privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:247 90 50 30 24 14 10 29
- voturi pentru (DA):202 90 50 1 24 14 10 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:45 - - 29 - - - 16
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR Abținere
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - DA
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR Abținere
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - Abținere
65. Dehelean Silviu USR Abținere
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
68. Drulă Cătălin USR Abținere
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR Abținere
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Giurgiu Adrian USR Abținere
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
100. Havârneanu Filip USR Abținere
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR Abținere
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Ionescu George - Abținere
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - DA
121. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
122. Lazăr Teodor USR Abținere
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
149. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nagy Vasile - Abținere
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena USR DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Orban Ludovic - Abținere
164. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
165. Özmen Oana-Marciana PNL DA
166. Paladi George-Adrian PNL DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
169. Pecingină Gheorghe - Abținere
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Plăiașu Gabriel - Abținere
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
175. Pop Rareș Tudor USR Abținere
176. Popa Radu Mihai PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
184. Prunean Alin-Costel - DA
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
186. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
187. Rizea Cristina Camelia - DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Nicolae - Abținere
191. Rujan Dumitru PNL DA
192. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
193. Salan Viorel PSD DA
194. Sandu Viorica PSD DA
195. Scripnic Lilian AUR DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simion George-Nicolae AUR DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Stancu Ionel Minoritati DA
202. Stancu Paul PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Vetuța PNL DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
207. Stoica Diana USR Abținere
208. Stoica Elena PSD DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șerban Gianina AUR DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
217. Șoldan Gheorghe PSD DA
218. Șoptică Costel PNL DA
219. Ștefan Ion - Abținere
220. Tanasă Dan AUR DA
221. Tănase Antonel - Abținere
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Tătaru Nelu PNL DA
224. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
225. Terente Eugen USR Abținere
226. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
227. Toda Daniel-Liviu - DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
232. Tudorache Daniel PSD DA
233. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Tuță George-Cristian PNL DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
239. Varga Glad-Aurel PNL DA
240. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
242. Vîlceanu Dan - Abținere
243. Volosatîi Boris AUR DA
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 16:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro