Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2024 > 11:42 Versiunea pentru printare
Marți, 13 februarie 2024, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 140/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.12/2022 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.15/2013 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare pentru suportarea de la bugetul de stat a sumelor aferente corecțiilor financiare aplicate pentru abaterile de la conformitatea cu legislația din domeniul achizițiilor publice pentru Programul operațional sectorial Mediu 2007-2013 și pentru proiecte preluate integral sau parțial din Programul operațional sectorial Mediu 2007-2013 în cadrul Programului operațional Infrastructura mare 2014-2020
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:273 92 61 31 29 17 15 28
- voturi pentru (DA):223 92 61 - 29 17 15 9
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:47 - - 31 - - - 16
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - Abținere
32. Berescu Monica-Elena USR Abținere
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR Abținere
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - Abținere
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR Abținere
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - NU
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
76. Drulă Cătălin USR Abținere
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel AUR DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR DA
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Giurgiu Adrian USR Abținere
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - DA
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR Abținere
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
123. Ionescu George - DA
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lasca Mihai Ioan - Abținere
134. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
135. Lazăr Teodor USR Abținere
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan - DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
145. Mang Ioan PSD DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Mareș Mara PNL DA
149. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Meclea Alina PNL DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
161. Mitrea Dumitrina AUR DA
162. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
166. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
167. Munteanu Remus PSD DA
168. Murariu Oana USR Abținere
169. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
170. Nagy Szabolcs UDMR DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
173. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
174. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Orban Ludovic - NU
178. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Özmen Oana-Marciana PNL DA
181. Paladi George-Adrian PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR Abținere
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
187. Pecingină Gheorghe - Abținere
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Plăiașu Gabriel - Abținere
193. Polak Tudor PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
195. Pop Darius AUR DA
196. Pop Rareș Tudor USR Abținere
197. Popa Alexandru PNL DA
198. Popa Radu Mihai PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Popica Eduard-Andrei PSD DA
204. Predescu Ana-Loredana AUR DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
207. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia - DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Nicolae - Abținere
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Scripnic Lilian AUR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simion George-Nicolae AUR DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Diana USR Abținere
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
241. Șoldan Gheorghe PSD DA
242. Ștefan Ion - NU
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănase Antonel - Abținere
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
249. Terente Eugen USR Abținere
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Toda Daniel-Liviu - DA
253. Todosiu Beniamin USR Abținere
254. Toma Ilie PSD DA
255. Toma Vasilică PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Tuță George-Cristian PNL DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
267. Vîlceanu Dan - Abținere
268. Volosatîi Boris AUR DA
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zakarias Zoltán UDMR DA
272. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 12:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro