Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2024 > 11:47 Versiunea pentru printare
Marți, 13 februarie 2024, ora 11:47

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 547/2019 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.26/2019 pentru modificarea Legii nr.152/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe și pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/2013 pentru aprobarea Programului național de dezvoltare locală
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:271 92 60 30 29 17 15 28
- voturi pentru (DA):254 92 60 28 29 17 15 13
- voturi împotrivă (NU):7 - - 2 - - - 5
- abțineri:10 - - - - - - 10
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - Abținere
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - Abținere
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel AUR DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR DA
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Giurgiu Adrian USR DA
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul - DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George - DA
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lazăr Ion-Marian USR DA
133. Lazăr Teodor USR DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan - DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meclea Alina PNL DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Mitrea Dumitrina AUR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR DA
164. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
165. Munteanu Remus PSD DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Nagy Szabolcs UDMR DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
171. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Orban Ludovic - NU
175. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Özmen Oana-Marciana PNL DA
178. Paladi George-Adrian PNL DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Panait Radu USR DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
184. Pecingină Gheorghe - DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Piper-Savu Florin PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Plăiașu Gabriel - Abținere
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
192. Pop Darius AUR DA
193. Pop Rareș Tudor USR DA
194. Popa Alexandru PNL DA
195. Popa Radu Mihai PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Popica Eduard-Andrei PSD DA
201. Predescu Ana-Loredana AUR DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR NU
204. Prunean Alin-Costel - DA
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
206. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
207. Rizea Cristina Camelia - DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Nicolae - Abținere
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
214. Salan Viorel PSD DA
215. Sandu Viorica PSD DA
216. Scripnic Lilian AUR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simion George-Nicolae AUR DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stângă George-Cătălin PNL DA
225. Stoian Maria PNL DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stoica Diana USR DA
228. Stoica Elena PSD DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șerban Gianina AUR DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Ștefan Ion - Abținere
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănase Antonel - NU
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
247. Terente Eugen USR DA
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Toda Daniel-Liviu - DA
251. Todosiu Beniamin USR DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Tuță George-Cristian PNL DA
260. Țachianu Marian PSD DA
261. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
262. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
265. Vîlceanu Dan - DA
266. Volosatîi Boris AUR DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zakarias Zoltán UDMR DA
270. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 12:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro