Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2024 > 11:47 Versiunea pentru printare
Marți, 13 februarie 2024, ora 11:47

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 38/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.199/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.130/2020 privind unele măsuri pentru acordarea de sprijin financiar din fonduri externe nerambursabile, aferente Programului operațional Competitivitate 2014-2020, în contextul crizei provocate de COVID-19, precum și alte măsuri în domeniul fondurilor europene
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 92 61 31 29 17 15 29
- voturi pentru (DA):232 92 61 - 29 17 15 18
- voturi împotrivă (NU):40 - - 31 - - - 9
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - NU
32. Berescu Monica-Elena USR NU
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - NU
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR NU
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - NU
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR NU
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR NU
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel AUR DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR DA
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Giurgiu Adrian USR NU
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul - DA
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR NU
124. Ionescu George - DA
125. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
126. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lasca Mihai Ioan - NU
135. Lazăr Ion-Marian USR NU
136. Lazăr Teodor USR NU
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
140. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
142. Lupu Andrei-Răzvan - DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
146. Mang Ioan PSD DA
147. Manole Petre-Florin PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meclea Alina PNL DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Miftode Marius-Andrei USR NU
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR NU
162. Mitrea Dumitrina AUR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Molnar Ervin PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian USR NU
167. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
168. Munteanu Remus PSD DA
169. Murariu Oana USR NU
170. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
171. Nagy Szabolcs UDMR DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
174. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
175. Neagu Denisa-Elena USR NU
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Orban Ludovic - DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana PNL DA
182. Paladi George-Adrian PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Panait Radu USR NU
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
188. Pecingină Gheorghe - Abținere
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel - DA
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
196. Pop Darius AUR DA
197. Pop Rareș Tudor USR NU
198. Popa Alexandru PNL DA
199. Popa Radu Mihai PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Popica Eduard-Andrei PSD DA
205. Predescu Ana-Loredana AUR DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR NU
208. Prunean Alin-Costel - DA
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
211. Rizea Cristina Camelia - DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Nicolae - NU
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rujan Dumitru PNL DA
217. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Scripnic Lilian AUR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simion George-Nicolae AUR DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stancu Paul PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Vetuța PNL DA
228. Stângă George-Cătălin PNL DA
229. Stoian Maria PNL DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stoica Diana USR NU
232. Stoica Elena PSD DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șandru Cosmin PNL DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șerban Gianina AUR DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
243. Șoldan Gheorghe PSD DA
244. Ștefan Ion - DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tanasă Dan AUR DA
247. Tănase Antonel - NU
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
250. Terente Eugen USR NU
251. Thellmann Christine PNL DA
252. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
253. Toda Daniel-Liviu - DA
254. Todosiu Beniamin USR NU
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
260. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Tuță George-Cristian PNL DA
263. Țachianu Marian PSD DA
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
265. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
268. Vîlceanu Dan - Abținere
269. Volosatîi Boris AUR DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 12:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro