Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2024 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 13 februarie 2024, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 255/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.40/2022 privind instituirea unor măsuri pentru derularea Programului Național de Investiții „Anghel Saligny” și pentru modificarea art.1 alin.(2) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.95/2021 pentru aprobarea Programului Național de Investiții „Anghel Saligny”
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 92 62 31 29 17 15 28
- voturi pentru (DA):221 92 62 - 29 17 15 6
- voturi împotrivă (NU):39 - - 30 - - - 9
- abțineri:14 - - 1 - - - 13
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - NU
32. Berescu Monica-Elena USR NU
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - NU
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR NU
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - NU
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR NU
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR NU
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel AUR DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR DA
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Giurgiu Adrian USR NU
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul - Abținere
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR NU
124. Ionescu George - NU
125. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
126. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lazăr Ion-Marian USR NU
135. Lazăr Teodor USR NU
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
145. Mang Ioan PSD DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Mareș Mara PNL DA
149. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Meclea Alina PNL DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR NU
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR NU
161. Mitrea Dumitrina AUR DA
162. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR NU
166. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
167. Munteanu Remus PSD DA
168. Murariu Oana USR NU
169. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
170. Nagy Szabolcs UDMR DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
173. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
174. Neagu Denisa-Elena USR NU
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Orban Ludovic - NU
178. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Özmen Oana-Marciana PNL DA
181. Paladi George-Adrian PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR NU
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
187. Pecingină Gheorghe - DA
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Plăiașu Gabriel - Abținere
193. Polak Tudor PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
195. Pop Darius AUR DA
196. Pop Rareș Tudor USR NU
197. Popa Alexandru PNL DA
198. Popa Radu Mihai PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Popica Eduard-Andrei PSD DA
204. Predescu Ana-Loredana AUR DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR NU
207. Prunean Alin-Costel - Abținere
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia - Abținere
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Nicolae - Abținere
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
217. Salan Viorel PSD DA
218. Sandu Viorica PSD DA
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simion George-Nicolae AUR DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stancu Paul PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Vetuța PNL DA
227. Stângă George-Cătălin PNL DA
228. Stoian Maria PNL DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stoica Diana USR NU
231. Stoica Elena PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șandru Cosmin PNL DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șerban Gianina AUR DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
242. Șoldan Gheorghe PSD DA
243. Ștefan Ion - DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tanasă Dan AUR DA
246. Tănase Antonel - Abținere
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Tătaru Nelu PNL DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
250. Terente Eugen USR NU
251. Thellmann Christine PNL DA
252. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
253. Toda Daniel-Liviu - Abținere
254. Todosiu Beniamin USR NU
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
260. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Tuță George-Cristian PNL DA
263. Țachianu Marian PSD DA
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
265. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
268. Vîlceanu Dan - DA
269. Volosatîi Boris AUR DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 11:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro