Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2024 > 11:52 Versiunea pentru printare
Marți, 13 februarie 2024, ora 11:52

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 803/2023 privind stabilirea unor măsuri pentru aplicarea Regulamentului (UE) 2022/2065 al Parlamentului European și al Consiliului din 19 octombrie 2022 privind o piață unică pentru serviciile digitale și de modificare a Directivei 2000/31/CE (Regulamentul privind serviciile digitale), precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.365/2002 privind comerțul electronic
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:273 91 62 31 28 17 15 29
- voturi pentru (DA):267 91 61 30 28 17 15 25
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:6 - 1 1 - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - Abținere
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul - DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George - DA
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lasca Mihai Ioan - Abținere
133. Lazăr Ion-Marian USR DA
134. Lazăr Teodor USR DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
140. Lupu Andrei-Răzvan - DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
144. Mang Ioan PSD DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Manta Claudiu PSD DA
147. Mareș Mara PNL DA
148. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meclea Alina PNL DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Miftode Marius-Andrei USR DA
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Mitrea Dumitrina AUR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian USR DA
165. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
166. Munteanu Remus PSD DA
167. Murariu Oana USR DA
168. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
169. Nagy Szabolcs UDMR DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
172. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
173. Neagu Denisa-Elena USR DA
174. Nechita Aurel PSD DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Orban Ludovic - DA
177. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Özmen Oana-Marciana PNL DA
180. Paladi George-Adrian PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Panait Radu USR DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pavelescu Nicolae PSD DA
185. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
186. Pecingină Gheorghe - DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Piper-Savu Florin PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Plăiașu Gabriel - DA
192. Polak Tudor PNL DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
194. Pop Darius AUR DA
195. Pop Rareș Tudor USR DA
196. Popa Alexandru PNL DA
197. Popa Radu Mihai PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Dan-Cristian PSD DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
202. Popica Eduard-Andrei PSD DA
203. Predescu Ana-Loredana AUR DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Prunean Alin-Costel - DA
207. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia - DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Nicolae - Abținere
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Scripnic Lilian AUR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simion George-Nicolae AUR DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
241. Șoldan Gheorghe PSD DA
242. Ștefan Ion - DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănase Antonel - DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
249. Terente Eugen USR DA
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Toda Daniel-Liviu - DA
253. Todosiu Beniamin USR DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Toma Vasilică PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Tuță George-Cristian PNL DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
267. Vîlceanu Dan - DA
268. Volosatîi Boris AUR DA
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zakarias Zoltán UDMR DA
272. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 11:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro