Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2024 > 11:53 Versiunea pentru printare
Marți, 13 februarie 2024, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 306/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.79/2020 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:272 92 61 31 28 17 15 28
- voturi pentru (DA):268 92 61 31 28 17 15 24
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - NU
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul - DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George - DA
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
128. Könczei Csaba UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - NU
132. Lazăr Ion-Marian USR DA
133. Lazăr Teodor USR DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan - DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meclea Alina PNL DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Mitrea Dumitrina AUR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR DA
164. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
165. Munteanu Remus PSD DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Nagy Szabolcs UDMR DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
172. Neagu Denisa-Elena USR DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - DA
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana PNL DA
179. Paladi George-Adrian PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
185. Pecingină Gheorghe - DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Piper-Savu Florin PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Plăiașu Gabriel - DA
191. Polak Tudor PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
193. Pop Darius AUR DA
194. Pop Rareș Tudor USR DA
195. Popa Alexandru PNL DA
196. Popa Radu Mihai PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predescu Ana-Loredana AUR DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel - DA
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia - DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Nicolae - NU
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rujan Dumitru PNL DA
214. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Scripnic Lilian AUR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simion George-Nicolae AUR DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Diana USR DA
229. Stoica Elena PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șandru Cosmin PNL DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șerban Gianina AUR DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL DA
239. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
240. Șoldan Gheorghe PSD DA
241. Ștefan Ion - DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tanasă Dan AUR DA
244. Tănase Antonel - DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
248. Terente Eugen USR DA
249. Thellmann Christine PNL DA
250. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
251. Toda Daniel-Liviu - DA
252. Todosiu Beniamin USR DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
258. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Tuță George-Cristian PNL DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
266. Vîlceanu Dan - DA
267. Volosatîi Boris AUR DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zakarias Zoltán UDMR DA
271. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 12:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro