Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2024 > 11:35 Versiunea pentru printare
Marți, 13 februarie 2024, ora 11:35

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.74/2020 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 4/2024)
PHC 4/2024 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:257 88 56 30 26 17 15 25
- voturi pentru (DA):240 87 56 30 26 17 15 9
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - - 4
- abțineri:12 - - - - - - 12
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni - DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică AUR DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - DA
50. Chira Claudiu-Martin - Abținere
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - NU
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - NU
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Enachi Raisa AUR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul - DA
112. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
113. Ilie Victor USR DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George - Abținere
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
124. Könczei Csaba UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lasca Mihai Ioan - NU
128. Lazăr Ion-Marian USR DA
129. Lazăr Teodor USR DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
133. Lupu Andrei-Răzvan - DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
137. Mang Ioan PSD DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meclea Alina PNL DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR DA
152. Mitrea Dumitrina AUR DA
153. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Ervin PNL DA
156. Molnar Radu-Iulian USR DA
157. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Murariu Oana USR DA
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neagu Denisa-Elena USR DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - Abținere
169. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Panait Radu USR DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel - Abținere
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
184. Pop Darius AUR DA
185. Pop Rareș Tudor USR DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana AUR DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Prunean Alin-Costel - DA
195. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
196. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Nicolae - NU
200. Roșca Mircea PNL DA
201. Rujan Dumitru PNL DA
202. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
203. Salan Viorel PSD DA
204. Sandu Viorica PSD DA
205. Scripnic Lilian AUR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simion George-Nicolae AUR DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoian Maria PNL DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Diana USR DA
217. Stoica Elena PSD DA
218. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șerban Gianina AUR DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șoldan Gheorghe PSD DA
227. Ștefan Ion - Abținere
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tanasă Dan AUR DA
230. Tănase Antonel - Abținere
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
234. Terente Eugen USR DA
235. Thellmann Christine PNL DA
236. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
237. Toda Daniel-Liviu - DA
238. Todosiu Beniamin USR DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Toma Vasilică PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Tuță George-Cristian PNL DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
249. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
252. Volosatîi Boris AUR DA
253. Vulpescu Ioan PSD DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zakarias Zoltán UDMR DA
256. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 aprilie 2024, 17:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro