Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2024 > 10:31 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2024, ora 10:31

Subiect vot: PL 144/2023 - amr.44
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:174 59 34 23 19 9 8 22
- voturi pentru (DA):162 59 33 23 19 9 8 11
- voturi împotrivă (NU):9 - - - - - - 9
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - NU
28. Borta Raluca-Maria - DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Chelaru Mircia AUR DA
35. Ciofu Cătălina PNL DA
36. Ciubuc Ciprian - DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Coarnă Dumitru - DA
39. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Crușoveanu Marian PNL DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Dumitru Florian-Emil PNL DA
46. Enachi Raisa - DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
49. Florea Daniel AUR DA
50. Florea Oana-Consuela PSD DA
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Flucuș Dumitru AUR DA
53. Gál Károly UDMR DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
63. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
64. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
65. Gudu Michael PNL DA
66. Hajdu Gábor UDMR DA
67. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
70. Huțu Alexandra PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ichim Cristian-Paul - DA
73. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
74. Ilie Victor USR DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
78. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
79. Kiss János PNL DA
80. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
81. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
82. Lasca Mihai Ioan - Abținere
83. Lazăr Ion-Marian USR DA
84. Lazăr Teodor USR DA
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Longher Ghervazen Minoritati DA
87. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
88. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
89. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
90. Lupu Andrei-Răzvan - DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
94. Mang Ioan PSD DA
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Manta Claudiu PSD DA
97. Mărculescu Dumitru PNL DA
98. Meclea Alina PNL DA
99. Miftode Marius-Andrei USR DA
100. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
101. Miklós Zoltán UDMR DA
102. Mina Marian PSD DA
103. Mircea Florin PSD DA
104. Miruță Radu-Dinel USR DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
106. Molnar Radu-Iulian USR DA
107. Munteanu Remus PSD DA
108. Murariu Oana USR DA
109. Nassar Rodica PSD DA
110. Năcuță Sorin PNL DA
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
113. Neagu Denisa-Elena USR DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Niță Nicu PSD DA
116. Orban Ludovic - NU
117. Pambuccian Varujan Minoritati DA
118. Panait Radu USR DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pavelescu Nicolae PSD DA
121. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
122. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
123. Piper-Savu Florin PSD DA
124. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
125. Plăiașu Gabriel - NU
126. Polak Tudor PNL DA
127. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
128. Pop Darius AUR DA
129. Popa Alexandru PNL DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Popescu Dan-Cristian PSD DA
132. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
133. Predescu Ana-Loredana AUR DA
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prună Cristina-Mădălina USR DA
136. Prunean Alin-Costel - DA
137. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
138. Rizea Cristina Camelia - DA
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
140. Roman Florin-Claudiu PNL DA
141. Roman Nicolae - Abținere
142. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
143. Salan Viorel PSD DA
144. Scripnic Lilian AUR DA
145. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
146. Simonis Alfred - Robert PSD DA
147. Solomon Adrian PSD DA
148. Stănescu Vetuța PNL DA
149. Stoian Maria PNL DA
150. Stoica Diana USR DA
151. Șandru Cosmin PNL DA
152. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
153. Șerban Gianina AUR DA
154. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
155. Șoptică Costel PNL DA
156. Șovăială Constantin - NU
157. Ștefan Ion - NU
158. Tanasă Dan AUR DA
159. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
160. Terente Eugen USR DA
161. Thellmann Christine PNL DA
162. Toda Daniel-Liviu - DA
163. Todosiu Beniamin USR DA
164. Toma Ilie PSD DA
165. Tudorache Daniel PSD DA
166. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
167. Țachianu Marian PSD DA
168. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
169. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
170. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
171. Vîlceanu Dan - DA
172. Volosatîi Boris AUR DA
173. Zakarias Zoltán UDMR DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 aprilie 2024, 18:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro