Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2024 > 11:37 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2024, ora 11:37

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 105/2023 Legea pentru aprobarea Ordonanței de urgență Guvernului nr. 189/2022 privind modificarea art. VIII alin.(1) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 39/2022 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul gestionării financiare a fondurilor europene și pentru adoptarea unor măsuri privind beneficiarii de fonduri europene și modificarea altor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 84 60 31 25 17 14 28
- voturi pentru (DA):205 84 59 - 25 17 14 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:54 - 1 31 - - - 22
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR Abținere
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR Abținere
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
36. Borta Raluca-Maria - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - Abținere
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR Abținere
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dancă Ionel - Abținere
64. Dehelean Silviu USR Abținere
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drulă Cătălin USR Abținere
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Enachi Raisa - DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Florea Daniel AUR DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR DA
78. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
79. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Anamaria - Abținere
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR Abținere
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ionescu George - Abținere
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Könczei Csaba UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
117. Lasca Mihai Ioan - Abținere
118. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
119. Lazăr Teodor USR Abținere
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Ghervazen Minoritati DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan - DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Murariu Oana USR Abținere
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile - Abținere
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
162. Neață Eugen PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - Abținere
165. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana PNL DA
168. Paladi George-Adrian PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Panait Radu USR Abținere
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
174. Pecingină Gheorghe - Abținere
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - Abținere
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
181. Pop Darius AUR DA
182. Pop Rareș Tudor USR Abținere
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
193. Prunean Alin-Costel - DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
195. Rizea Cristina Camelia - DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - Abținere
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
205. Scripnic Lilian AUR DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion George-Nicolae AUR DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Stancu Ionel Minoritati DA
213. Stănescu Vetuța PNL DA
214. Stoian Maria PNL DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Diana USR Abținere
217. Stoica Elena PSD DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șerban Gianina AUR DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
227. Șoldan Gheorghe PSD DA
228. Șoptică Costel PNL DA
229. Șovăială Constantin - Abținere
230. Ștefan Ion - Abținere
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tanasă Dan AUR DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Tătaru Nelu PNL DA
235. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
236. Terente Eugen USR Abținere
237. Thellmann Christine PNL DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin USR Abținere
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
245. Tuță George-Cristian PNL DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan - Abținere
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Wiener Adrian USR Abținere
257. Zakarias Zoltán UDMR DA
258. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 12:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro