Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2024 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2024, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 786/2023 privind declararea anului 2025 drept „Anul Centenar al Patriarhiei Române”
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:255 84 61 29 25 16 13 27
- voturi pentru (DA):247 84 61 28 25 14 13 22
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:8 - - 1 - 2 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Borta Raluca-Maria - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Enachi Raisa - DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Feodor Silviu Minoritati DA
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Florea Daniel AUR DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR DA
79. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
80. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Gavrilă Anamaria - DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu George - DA
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
113. Könczei Csaba UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lasca Mihai Ioan - DA
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
132. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meclea Alina PNL DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Miftode Marius-Andrei USR DA
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR DA
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Murariu Oana USR DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nagy Vasile - DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Orban Ludovic - DA
162. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Özmen Oana-Marciana PNL DA
165. Paladi George-Adrian PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Panait Radu USR DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pavelescu Nicolae PSD DA
170. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
171. Pecingină Gheorghe - DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
175. Plăiașu Gabriel - DA
176. Polak Tudor PNL DA
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
178. Pop Darius AUR DA
179. Pop Rareș Tudor USR DA
180. Popa Alexandru PNL DA
181. Popa Radu Mihai PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
186. Popica Eduard-Andrei PSD DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rizea Cristina Camelia - DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Roman Nicolae - DA
195. Roșca Mircea PNL DA
196. Rujan Dumitru PNL DA
197. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
198. Salan Viorel PSD DA
199. Sandu Viorica PSD DA
200. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simion George-Nicolae AUR DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stănescu Vetuța PNL DA
209. Stoian Maria PNL DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stoica Diana USR DA
212. Stoica Elena PSD DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șandru Cosmin PNL DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șerban Gianina AUR DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
222. Șoldan Gheorghe PSD DA
223. Șoptică Costel PNL DA
224. Șovăială Constantin - DA
225. Ștefan Ion - DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tanasă Dan AUR DA
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Tătaru Nelu PNL DA
230. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
231. Terente Eugen USR DA
232. Thellmann Christine PNL DA
233. Toda Daniel-Liviu - Abținere
234. Todosiu Beniamin USR DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Toma Vasilică PSD DA
237. Trăilă Cristina PNL DA
238. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
239. Tudorache Daniel PSD DA
240. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țachianu Marian PSD DA
243. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
244. Țoiu Oana-Silvia USR DA
245. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
248. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
249. Vîlceanu Dan - DA
250. Volosatîi Boris AUR DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Wiener Adrian USR DA
253. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
254. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 11:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro