Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2024 > 11:43 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2024, ora 11:43

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 603/2020 Legea privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.153/2020 pentru instituirea unor măsuri fiscale de stimulare a menținerii/creșterii capitalurilor proprii, precum și pentru completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:261 84 61 32 25 16 15 28
- voturi pentru (DA):259 84 61 32 25 16 15 26
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Borta Raluca-Maria - Abținere
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciubuc Ciprian - DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Enachi Raisa - DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Florea Daniel AUR DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Flucuș Dumitru AUR DA
80. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
81. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Gudu Michael PNL DA
97. Hajdu Gábor UDMR DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul - DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George - DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - Abținere
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Lazăr Teodor USR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR DA
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
148. Moisin Radu-Marin PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nacov Gheorghe Minoritati DA
156. Nagy Szabolcs UDMR DA
157. Nagy Vasile - DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neagu Denisa-Elena USR DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - DA
166. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Panait Radu USR DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
175. Pecingină Gheorghe - DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Plăiașu Gabriel - DA
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
182. Pop Darius AUR DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Alexandru PNL DA
185. Popa Radu Mihai PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Prunean Alin-Costel - DA
195. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
196. Rizea Cristina Camelia - DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Nicolae - DA
200. Roșca Mircea PNL DA
201. Rujan Dumitru PNL DA
202. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
203. Salan Viorel PSD DA
204. Sandu Viorica PSD DA
205. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
206. Scripnic Lilian AUR DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion George-Nicolae AUR DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stoian Maria PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Diana USR DA
218. Stoica Elena PSD DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șerban Gianina AUR DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
227. Șoldan Gheorghe PSD DA
228. Șoptică Costel PNL DA
229. Șovăială Constantin - DA
230. Ștefan Ion - DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tanasă Dan AUR DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Tătaru Nelu PNL DA
235. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
236. Terente Eugen USR DA
237. Thellmann Christine PNL DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin USR DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
246. Tuță George-Cristian PNL DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
249. Țoiu Oana-Silvia USR DA
250. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Vîlceanu Dan - DA
256. Volosatîi Boris AUR DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Wiener Adrian USR DA
259. Zakarias Zoltán UDMR DA
260. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 12:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro