Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2024 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2024, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 576/2023 pentru modificarea art.9 alin.(1) din Legea învățământului superior nr. 199/2023
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:262 84 60 31 25 17 15 30
- voturi pentru (DA):262 84 60 31 25 17 15 30
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Borta Raluca-Maria - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Enachi Raisa - DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Feodor Silviu Minoritati DA
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Florea Daniel AUR DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR DA
79. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
80. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Anamaria - DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Könczei Csaba UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
117. Lasca Mihai Ioan - DA
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Ghervazen Minoritati DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan - DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR DA
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Murariu Oana USR DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile - DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - DA
165. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana PNL DA
168. Paladi George-Adrian PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Panait Radu USR DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
174. Pecingină Gheorghe - DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - DA
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
181. Pop Darius AUR DA
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Prunean Alin-Costel - DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
195. Rizea Cristina Camelia - DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sas Lóránt-Zoltan - DA
205. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
206. Scripnic Lilian AUR DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion George-Nicolae AUR DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stoian Maria PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Diana USR DA
218. Stoica Elena PSD DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șandru Cosmin PNL DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șerban Gianina AUR DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
228. Șoldan Gheorghe PSD DA
229. Șoptică Costel PNL DA
230. Șovăială Constantin - DA
231. Ștefan Ion - DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tanasă Dan AUR DA
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Tătaru Nelu PNL DA
236. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
237. Terente Eugen USR DA
238. Thellmann Christine PNL DA
239. Toda Daniel-Liviu - DA
240. Todosiu Beniamin USR DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Toma Vasilică PSD DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
245. Tudorache Daniel PSD DA
246. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
247. Tuță George-Cristian PNL DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
250. Țoiu Oana-Silvia USR DA
251. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
256. Vîlceanu Dan - DA
257. Volosatîi Boris AUR DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Wiener Adrian USR DA
260. Zakarias Zoltán UDMR DA
261. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 11:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro