Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2024 > 11:47 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2024, ora 11:47

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 144/2023 pentru modificarea și completarea Legii nr.188/2000 privind executorii judecătorești
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:262 83 60 31 25 18 15 30
- voturi pentru (DA):219 82 60 31 1 18 15 12
- voturi împotrivă (NU):24 - - - 24 - - -
- abțineri:18 1 - - - - - 17
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - -
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - Abținere
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Borta Raluca-Maria - DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Chelaru Mircia AUR NU
49. Chira Claudiu-Martin - Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciubuc Ciprian - DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - Abținere
55. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - Abținere
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Enachi Raisa - Abținere
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Florea Daniel AUR NU
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Flucuș Dumitru AUR NU
80. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
81. Folescu Cornel-Vasile AUR NU
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Gudu Michael PNL DA
97. Hajdu Gábor UDMR DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul - DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George - Abținere
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - Abținere
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Lazăr Teodor USR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR DA
146. Mitrea Dumitrina AUR NU
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
148. Moisin Radu-Marin PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile - Abținere
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - Abținere
165. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana PNL DA
168. Paladi George-Adrian PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Panait Radu USR DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
174. Pecingină Gheorghe - Abținere
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - Abținere
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
181. Pop Darius AUR NU
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Prunean Alin-Costel - DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
195. Rizea Cristina Camelia - DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sas Lóránt-Zoltan - DA
205. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
206. Scripnic Lilian AUR NU
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion George-Nicolae AUR NU
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stoian Maria PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Diana USR DA
218. Stoica Elena PSD DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șandru Cosmin PNL DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șerban Gianina AUR DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
228. Șoldan Gheorghe PSD DA
229. Șoptică Costel PNL DA
230. Șovăială Constantin - Abținere
231. Ștefan Ion - Abținere
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tanasă Dan AUR NU
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Tătaru Nelu PNL DA
236. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
237. Terente Eugen USR DA
238. Thellmann Christine PNL DA
239. Toda Daniel-Liviu - DA
240. Todosiu Beniamin USR DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Toma Vasilică PSD DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
245. Tudorache Daniel PSD DA
246. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
247. Tuță George-Cristian PNL DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
250. Țoiu Oana-Silvia USR DA
251. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
256. Vîlceanu Dan - DA
257. Volosatîi Boris AUR NU
258. Weber Mihai PSD DA
259. Wiener Adrian USR DA
260. Zakarias Zoltán UDMR DA
261. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 aprilie 2024, 20:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro