Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2024 > 11:48 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2024, ora 11:48

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 142/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.22/2021 privind modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011 și a Ordonanței de urgență a Guvernului nr.75/2005 privind asigurarea calității educației
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 83 59 30 25 17 15 30
- voturi pentru (DA):255 83 58 29 25 17 15 28
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - 1 - - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL -
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Borta Raluca-Maria - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR DA
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dancă Ionel - DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Enachi Raisa - DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Florea Daniel AUR DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR DA
78. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
79. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Anamaria - DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hajdu Gábor UDMR DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul - DA
103. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu George - DA
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - Abținere
117. Lazăr Ion-Marian USR DA
118. Lazăr Teodor USR DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Lupu Andrei-Răzvan - DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
128. Mang Ioan PSD DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Manta Claudiu PSD DA
131. Mareș Mara PNL DA
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
133. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
134. Mărculescu Dumitru PNL DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meclea Alina PNL DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR DA
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR DA
149. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Murariu Oana USR DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nagy Vasile - DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena USR DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Orban Ludovic - DA
163. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Özmen Oana-Marciana PNL DA
166. Paladi George-Adrian PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Panait Radu USR DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polak Tudor PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
179. Pop Darius AUR DA
180. Pop Rareș Tudor USR DA
181. Popa Alexandru PNL DA
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Prunean Alin-Costel - DA
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
193. Rizea Cristina Camelia - DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Nicolae - Abținere
197. Roșca Mircea PNL DA
198. Rujan Dumitru PNL DA
199. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Sas Lóránt-Zoltan - DA
203. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
204. Scripnic Lilian AUR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simion George-Nicolae AUR DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stoian Maria PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Elena PSD DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șandru Cosmin PNL DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - DA
228. Ștefan Ion - DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tanasă Dan AUR DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
234. Terente Eugen USR DA
235. Thellmann Christine PNL DA
236. Toda Daniel-Liviu - DA
237. Todosiu Beniamin USR DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia USR DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan - DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Wiener Adrian USR DA
257. Zakarias Zoltán UDMR DA
258. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 aprilie 2024, 19:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro