Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 13:13

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.1/2008 privind constituirea Comisiei permanente comune a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO-vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:277 82 38 25 23 7 12 19 32 10 16 6 3 4
- voturi pentru (DA):265 82 38 25 23 7 12 9 30 10 16 6 3 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:10 - - - - - - 10 - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Barbu Costel deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
30. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
33. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
35. Bob Virgil Marius senator USR DA
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bordei Cristian senator USR DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
43. Bulai Iulian deputat USR DA
44. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Busuioc Andrei senator AUR DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
52. Chelaru Mircia deputat AUR DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
55. Chira Claudiu-Martin deputat - Abținere
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
61. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
62. Ciubuc Ciprian deputat - Abținere
63. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Coarnă Dumitru deputat - Abținere
66. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
67. Cosma Dorinel senator AUR DA
68. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
73. Cristian Brian deputat USR DA
74. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
77. Dancă Ionel deputat - Abținere
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
79. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
80. Dăneasă Mircea senator AUR DA
81. Deneș Ioan senator PSD -
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dogariu Eugen senator PSD DA
84. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
85. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
88. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
89. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
90. Enachi Raisa deputat - Abținere
91. Fădor Angelica deputat PNL DA
92. Fălcoi Nicu deputat USR DA
93. Fechet Mircea deputat PNL DA
94. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
96. Firea Gabriela senator PSD DA
97. Firu Stela senator PNL DA
98. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
99. Floroiu Ionel deputat PSD DA
100. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
101. Furtună Mirela deputat PSD DA
102. Gál Károly deputat UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
105. Genoiu Mihail senator PSD DA
106. Georgescu Laura senator PSD DA
107. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR DA
109. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
110. Ghica Cristian senator USR DA
111. Giurgiu Adrian deputat USR DA
112. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
114. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
115. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
117. Gudu Michael deputat PNL DA
118. Guran Virgil senator PNL DA
119. Havârneanu Filip deputat USR DA
120. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
121. Humelnicu Marius senator PSD DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
123. Huțu Alexandra deputat PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
126. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
127. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
128. Ilie Victor deputat USR DA
129. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
130. Ionescu George deputat - Abținere
131. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
132. Ivan Dan senator USR DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
134. Kelemen Attila deputat UDMR DA
135. Kiss János deputat PNL DA
136. Könczei Csaba deputat UDMR DA
137. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
139. László Attila senator UDMR DA
140. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
141. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
143. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
145. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
146. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
147. Mang Ioan deputat PSD DA
148. Manta Claudiu deputat PSD DA
149. Mareș Mara deputat PNL DA
150. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
151. Matieș Călin-Gheorghe senator AUR DA
152. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
153. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
155. Meclea Alina deputat PNL DA
156. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
157. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
159. Mina Marian deputat PSD DA
160. Mircea Florin deputat PSD DA
161. Mirea Siminica senator PSD DA
162. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
164. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
165. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
166. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
167. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
169. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
170. Munteanu Remus deputat PSD DA
171. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
172. Mutu Gabriel senator PSD DA
173. Nassar Rodica deputat PSD DA
174. Năcuță Sorin deputat PNL DA
175. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
176. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
177. Neagu Nicolae senator PNL DA
178. Neață Eugen deputat PSD DA
179. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
180. Niță Nicu deputat PSD DA
181. Oprinoiu Aurel senator USR DA
182. Orban Ludovic deputat - Abținere
183. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat AUR DA
184. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
185. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
186. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
187. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
188. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
189. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
190. Pălărie Ștefan senator USR DA
191. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
192. Pecingină Gheorghe deputat - DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
195. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
197. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
199. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
202. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
203. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
205. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
206. Postică Andrei senator - DA
207. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
208. Presură Alexandra deputat PSD DA
209. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
210. Puiu Ovidiu senator PSD DA
211. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
212. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
213. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
214. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
216. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
217. Roman Nicolae deputat - DA
218. Romașcanu Lucian senator PSD DA
219. Rotaru Ion senator PSD DA
220. Rujan Dumitru deputat PNL DA
221. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
222. Salan Viorel deputat PSD DA
223. Sandu Viorica deputat PSD DA
224. Săniuță Adina senator USR DA
225. Scripnic Lilian deputat AUR DA
226. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
227. Seres Dénes deputat UDMR DA
228. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
229. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
230. Stan Ioan senator PSD -
231. Stancu Paul deputat PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
233. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
234. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
235. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
236. Stoica Diana deputat USR DA
237. Stoica Elena deputat PSD DA
238. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
239. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
240. Stroe Felix senator PSD DA
241. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
242. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
244. Șerban Gianina deputat AUR DA
245. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
246. Șișcu George deputat PNL DA
247. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
248. Șoptică Costel deputat PNL DA
249. Tanasă Dan deputat AUR DA
250. Tănase Antonel deputat - Abținere
251. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
252. Tătaru Nelu deputat PNL DA
253. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
254. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
255. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
256. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
257. Toma Ilie deputat PSD DA
258. Toma Vasilică deputat PSD DA
259. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
260. Trăilă Cristina deputat PNL DA
261. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
262. Tudorache Daniel deputat PSD DA
263. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
264. Țachianu Marian deputat PSD DA
265. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
266. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
268. Veștea Mihail senator PNL DA
269. Vicol Costel senator USR DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
271. Vîlceanu Dan deputat - DA
272. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
273. Vlașin Sorin senator PSD DA
274. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
275. Volosatîi Boris deputat AUR DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
277. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 22 mai 2024, 15:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro