Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 13:16 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 13:16

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.5/2023 privind constituirea Comisiei speciale comune a Camerei Deputaților și Senatului pentru sprijinirea procesului de aderare a României la Organizația pentru Cooperare și Dezvoltare Economică (OCDE)-vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:283 79 45 26 22 7 12 18 33 14 16 5 4 2
- voturi pentru (DA):274 79 45 26 22 7 12 9 33 14 16 5 4 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:9 - - - - - - 9 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
31. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Bob Virgil Marius senator USR DA
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bordei Cristian senator USR DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
43. Bulai Iulian deputat USR DA
44. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Busuioc Andrei senator AUR DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
52. Chelaru Mircia deputat AUR DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
55. Chira Claudiu-Martin deputat - Abținere
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
61. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
62. Ciubuc Ciprian deputat - Abținere
63. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Coarnă Dumitru deputat - Abținere
66. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
67. Constantin Daniel deputat PNL DA
68. Cosma Dorinel senator AUR DA
69. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR DA
75. Cristina Ioan senator PNL DA
76. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Dancă Ionel deputat - Abținere
81. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
82. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
83. Dăneasă Mircea senator AUR DA
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
86. Dogariu Eugen senator PSD DA
87. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
88. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
91. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
92. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
93. Enachi Raisa deputat - Abținere
94. Fădor Angelica deputat PNL DA
95. Fălcoi Nicu deputat USR DA
96. Fechet Mircea deputat PNL DA
97. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
98. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
99. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
100. Firea Gabriela senator PSD DA
101. Firu Stela senator PNL DA
102. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
103. Floroiu Ionel deputat PSD DA
104. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
105. Focșa Dumitru-Viorel deputat - DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Gál Károly deputat UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
110. Genoiu Mihail senator PSD DA
111. Georgescu Laura senator PSD DA
112. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR DA
114. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
115. Ghica Cristian senator USR DA
116. Giurgiu Adrian deputat USR DA
117. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
118. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
120. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
121. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
123. Gudu Michael deputat PNL DA
124. Guran Virgil senator PNL DA
125. Havârneanu Filip deputat USR DA
126. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
127. Humelnicu Marius senator PSD DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
129. Huțu Alexandra deputat PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
132. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
133. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
134. Ilie Victor deputat USR DA
135. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
136. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
137. Ivan Dan senator USR DA
138. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
139. Kelemen Attila deputat UDMR DA
140. Kiss János deputat PNL DA
141. Könczei Csaba deputat UDMR DA
142. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
144. László Attila senator UDMR DA
145. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
146. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
149. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
150. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
151. Mang Ioan deputat PSD DA
152. Manta Claudiu deputat PSD DA
153. Mareș Mara deputat PNL DA
154. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
155. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
156. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
158. Meclea Alina deputat PNL DA
159. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
160. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
162. Mina Marian deputat PSD DA
163. Mircea Florin deputat PSD DA
164. Mirea Siminica senator PSD DA
165. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
166. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
167. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
168. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
169. Molnar Ervin deputat PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
171. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
173. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
174. Munteanu Remus deputat PSD DA
175. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
176. Mutu Gabriel senator PSD DA
177. Nassar Rodica deputat PSD DA
178. Nazare Alexandru senator PNL DA
179. Năcuță Sorin deputat PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
181. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
183. Neagu Nicolae senator PNL DA
184. Neață Eugen deputat PSD DA
185. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
186. Niță Nicu deputat PSD DA
187. Oprinoiu Aurel senator USR DA
188. Orban Ludovic deputat - Abținere
189. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat AUR DA
190. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
191. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
192. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
193. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
194. Pandea Ciprian senator PNL DA
195. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
196. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
197. Pălărie Ștefan senator USR DA
198. Pecingină Gheorghe deputat - DA
199. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
201. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
202. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
203. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
207. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
208. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
209. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
210. Postică Andrei senator - DA
211. Potecă Vasilica senator AUR DA
212. Presură Alexandra deputat PSD DA
213. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
214. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
215. Puiu Ovidiu senator PSD DA
216. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
217. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
218. Răducanu Sebastian senator PSD DA
219. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
220. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
222. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
223. Roman Nicolae deputat - DA
224. Romașcanu Lucian senator PSD DA
225. Rotaru Ion senator PSD DA
226. Rujan Dumitru deputat PNL DA
227. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
228. Salan Viorel deputat PSD DA
229. Sandu Viorica deputat PSD DA
230. Săniuță Adina senator USR DA
231. Scripnic Lilian deputat AUR DA
232. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
233. Seres Dénes deputat UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
235. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
236. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
237. Stan Ioan senator PSD DA
238. Stancu Paul deputat PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
240. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
241. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
242. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
243. Stoica Diana deputat USR DA
244. Stoica Elena deputat PSD DA
245. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
246. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
247. Stroe Felix senator PSD DA
248. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
249. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
251. Șerban Gianina deputat AUR DA
252. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
253. Șișcu George deputat PNL DA
254. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
255. Șoptică Costel deputat PNL DA
256. Tanasă Dan deputat AUR DA
257. Tănase Antonel deputat - Abținere
258. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
259. Tătaru Nelu deputat PNL DA
260. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
261. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
262. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
263. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
264. Toma Ilie deputat PSD DA
265. Toma Vasilică deputat PSD DA
266. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
267. Trăilă Cristina deputat PNL DA
268. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
269. Tudorache Daniel deputat PSD DA
270. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
272. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
273. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
274. Veștea Mihail senator PNL DA
275. Vicol Costel senator USR DA
276. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
277. Vîlceanu Dan deputat - DA
278. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
279. Vlașin Sorin senator PSD DA
280. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
281. Volosatîi Boris deputat AUR DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
283. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 18:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro