Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.04.2024 > 15:12 Versiunea pentru printare
Marți, 2 aprilie 2024, ora 15:12

Subiect vot: Propunere 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:208 61 32 15 19 7 11 16 18 11 9 1 4 4
- voturi pentru (DA):200 61 31 15 19 6 11 12 18 9 9 1 4 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3 - - - - - -
- nu au votat:4 - 1 - - 1 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
15. Azamfirei Leonard senator PSD DA
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
18. Badiu Georgel deputat AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia deputat PNL DA
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
29. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
31. Bodea Marius senator USR DA
32. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
33. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
34. Brătescu Liviu senator PNL DA
35. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
37. Burciu Cristina deputat PNL DA
38. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
39. Calotă Florică Ică deputat AUR DA
40. Chelaru Mircia deputat AUR DA
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
42. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
43. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
44. Ciubuc Ciprian deputat - Abținere
45. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
46. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
47. Cîtea Vasile deputat PSD DA
48. Coarnă Dumitru deputat - DA
49. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
53. Cristian Brian deputat USR DA
54. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
55. Csép Éva-Andrea deputat UDMR -
56. Csoma Botond deputat UDMR DA
57. Cupșa Ioan deputat PNL -
58. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
59. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
60. Drulă Cătălin deputat USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
63. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
64. Enachi Raisa deputat - Abținere
65. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
66. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
67. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
68. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
69. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
70. Furtună Mirela deputat PSD DA
71. Gál Károly deputat UDMR DA
72. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
74. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
75. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
76. Ghica Cristian senator USR DA
77. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
78. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
79. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
80. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
81. Gudu Michael deputat PNL DA
82. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
83. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
84. Humelnicu Marius senator PSD DA
85. Huțu Alexandra deputat PSD DA
86. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
87. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
88. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
89. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
90. Kiss János deputat PNL DA
91. Könczei Csaba deputat UDMR DA
92. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
93. Lasca Mihai Ioan deputat - Abținere
94. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
95. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
96. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
97. Mang Ioan deputat PSD DA
98. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
99. Mareș Mara deputat PNL DA
100. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
101. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
102. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
103. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
104. Meclea Alina deputat PNL DA
105. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
106. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
107. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
108. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
110. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
111. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
112. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
113. Molnar Ervin deputat PNL DA
114. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
116. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
117. Munteanu Remus deputat PSD DA
118. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
119. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
120. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
121. Năcuță Sorin deputat PNL DA
122. Neață Eugen deputat PSD DA
123. Nechita Aurel deputat PSD DA
124. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
125. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
126. Niță Nicu deputat PSD DA
127. Novak Levente senator UDMR DA
128. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
129. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
130. Pandea Ciprian senator PNL DA
131. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
132. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
133. Pălărie Ștefan senator USR DA
134. Pecingină Gheorghe deputat - DA
135. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
137. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
138. Plăiașu Gabriel deputat - DA
139. Polak Tudor deputat PNL DA
140. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
141. Popa Maricel senator PSD DA
142. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
144. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
145. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
146. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
147. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
148. Postică Andrei senator - DA
149. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
150. Predescu Ana-Loredana deputat AUR DA
151. Presură Alexandra deputat PSD DA
152. Puiu Ovidiu senator PSD DA
153. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL -
154. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
155. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
156. Roman Nicolae deputat - NU
157. Romașcanu Lucian senator PSD DA
158. Rotaru Ion senator PSD DA
159. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
160. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - DA
161. Salan Viorel deputat PSD DA
162. Sandu Viorica deputat PSD DA
163. Scarlat George senator PNL -
164. Scripnic Lilian deputat AUR DA
165. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
166. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
167. Solomon Adrian deputat PSD DA
168. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
169. Stancu Paul deputat PSD DA
170. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
171. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
172. Stoian Maria deputat PNL DA
173. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
174. Stoica Diana deputat USR DA
175. Stroe Felix senator PSD DA
176. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
177. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
178. Șandru Cosmin deputat PNL DA
179. Șerban Gianina deputat AUR DA
180. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
181. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
182. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
183. Șovăială Constantin deputat - DA
184. Tanasă Dan deputat AUR DA
185. Tănase Antonel deputat - DA
186. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
187. Tătaru Nelu deputat PNL DA
188. Terente Eugen deputat USR DA
189. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
190. Toma Ilie deputat PSD DA
191. Toma Vasilică deputat PSD DA
192. Trăilă Cristina deputat PNL DA
193. Tudorache Daniel deputat PSD DA
194. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
195. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
196. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
197. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
198. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
199. Veștea Mihail senator PNL DA
200. Vicol Costel senator USR DA
201. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
202. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
203. Vlașin Sorin senator PSD DA
204. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
205. Volosatîi Boris deputat AUR DA
206. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
207. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 iunie 2024, 8:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro