Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2024 > 14:32 Versiunea pentru printare
Luni, 22 aprilie 2024, ora 14:32

Subiect vot: Vot final - Solicitarea Președintelui României, domnul Klaus-Werner Iohannis, cu privire la aprobarea participării Armatei României la Operația maritimă de tip coaliție PROSPERITY GUARDIAN (OPG), începând cu anul 2024
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:248 81 47 14 8 10 10 12 28 14 10 5 7 2
- voturi pentru (DA):243 81 47 14 8 10 10 10 27 14 10 4 7 1
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - 2 1 - - 1 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
2. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
3. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
14. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
15. Barbu Costel deputat PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
17. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
18. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
19. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
20. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia deputat PNL DA
22. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
23. Bica Dănuț senator PNL DA
24. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
26. Bodea Marius senator USR DA
27. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
28. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
31. Budacă Vasile deputat PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
33. Buican Cristian deputat PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
35. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
36. Burciu Cristina deputat PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
38. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
39. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
41. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
44. Chelaru Mircia deputat AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
46. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
48. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
49. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
50. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
51. Ciubuc Ciprian deputat - NU
52. Cîtea Vasile deputat PSD DA
53. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
54. Constantin Daniel deputat PNL DA
55. Cosma Dorinel senator AUR DA
56. Crețu Gabriela senator PSD NU
57. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
59. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
60. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
61. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
62. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
63. Csoma Botond deputat UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
65. Cupșa Ioan deputat PNL DA
66. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
67. Dăneasă Mircea senator AUR NU
68. Deneș Ioan senator PSD DA
69. Dogariu Eugen senator PSD DA
70. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
73. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
74. Enachi Raisa deputat - NU
75. Fălcoi Nicu deputat USR DA
76. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
77. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
78. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
79. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
80. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
81. Floroiu Ionel deputat PSD DA
82. Focșa Dumitru-Viorel deputat - DA
83. Folescu Cornel-Vasile deputat PNL DA
84. Furtună Mirela deputat PSD DA
85. Gál Károly deputat UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
88. Genoiu Mihail senator PSD DA
89. Georgescu Laura senator PSD DA
90. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
93. Ghica Cristian senator USR DA
94. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
95. Giugea Nicolae deputat PNL DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
98. Gudu Michael deputat PNL DA
99. Guran Virgil senator PNL DA
100. Hatos Adrian senator PNL DA
101. Hărătău Elena deputat PNL DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
104. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
105. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
107. Ilie Victor deputat USR DA
108. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
109. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
110. Kelemen Attila deputat UDMR DA
111. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
112. Kiss János deputat PNL DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
114. Könczei Csaba deputat UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
116. László Attila senator UDMR DA
117. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
118. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
119. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
120. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
121. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
122. Mang Ioan deputat PSD DA
123. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
124. Manta Claudiu deputat PSD DA
125. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
126. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
127. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
128. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
129. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
130. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
132. Meclea Alina deputat PNL DA
133. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
134. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
135. Mina Marian deputat PSD DA
136. Mircea Florin deputat PSD DA
137. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
138. Mirea Siminica senator PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
140. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
141. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
142. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
145. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
147. Munteanu Remus deputat PSD DA
148. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
149. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
150. Mutu Gabriel senator PSD DA
151. Nassar Rodica deputat PSD DA
152. Nazare Alexandru senator PNL DA
153. Năcuță Sorin deputat PNL DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
155. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
156. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
157. Neagu Nicolae senator PNL DA
158. Neață Eugen deputat PSD DA
159. Nechita Aurel deputat PSD DA
160. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
161. Niță Nicu deputat PSD DA
162. Novak Levente senator UDMR DA
163. Orban Ludovic deputat - DA
164. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
165. Panait Radu deputat USR DA
166. Pandea Ciprian senator PNL DA
167. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
168. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
169. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
170. Pălărie Ștefan senator USR DA
171. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
172. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
173. Plăiașu Gabriel deputat - DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
176. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
177. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
178. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
179. Postică Andrei senator - DA
180. Potecă Vasilica senator AUR DA
181. Prioteasa Ion senator PSD DA
182. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
183. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
184. Puiu Ovidiu senator PSD DA
185. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
186. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
187. Rizea Cristina Camelia deputat PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
189. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
190. Roman Nicolae deputat - DA
191. Rujan Dumitru deputat PNL DA
192. Salan Viorel deputat PSD DA
193. Sandu Viorica deputat PSD DA
194. Săniuță Adina senator USR DA
195. Scarlat George senator PNL DA
196. Seres Dénes deputat UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
198. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
199. Solomon Adrian deputat PSD DA
200. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
201. Stan Ioan senator PSD DA
202. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
203. Stancu Paul deputat PSD DA
204. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
205. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
206. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
208. Stoica Elena deputat PSD DA
209. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
210. Stroe Felix senator PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
213. Șerban Gianina deputat AUR DA
214. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
215. Șișcu George deputat PNL DA
216. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
217. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
218. Șoptică Costel deputat PNL DA
219. Tanasă Dan deputat AUR DA
220. Tănase Antonel deputat - DA
221. Tătaru Nelu deputat PNL DA
222. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
223. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
224. Toma Ilie deputat PSD DA
225. Toma Vasilică deputat PSD DA
226. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
227. Trăilă Cristina deputat PNL DA
228. Trufin Lucian senator PSD DA
229. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
230. Turos Lóránd senator UDMR DA
231. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
232. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
233. Țachianu Marian deputat PSD DA
234. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
235. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
236. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
237. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
238. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
239. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
240. Vîlceanu Dan deputat - DA
241. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
242. Vlașin Sorin senator PSD DA
243. Volosatîi Boris deputat AUR DA
244. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
245. Weber Mihai deputat PSD DA
246. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
248. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 16 iunie 2024, 17:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro