Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2024 > 14:39 Versiunea pentru printare
Luni, 22 aprilie 2024, ora 14:39

Subiect vot: Vot final - Solicitarea Președintelui României, domnul Klaus-Werner Iohannis, cu privire la aprobarea participării Armatei României la operațiile desfășurate sub egida Grupului operativ pentru combaterea minelor marine din Marea Neagră - MCM BLACK SEA, începând cu anul 2024
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:258 85 45 13 12 10 10 12 32 14 10 4 7 4
- voturi pentru (DA):251 84 45 13 10 10 10 9 32 14 10 4 7 3
- voturi împotrivă (NU):6 1 - - 1 - - 3 - - - - - 1
- abțineri:1 - - - 1 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Barbu Costel deputat PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia deputat PNL DA
23. Bende Sándor deputat UDMR DA
24. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
25. Bica Dănuț senator PNL DA
26. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
28. Bodea Marius senator USR DA
29. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
30. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
33. Budacă Vasile deputat PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
35. Buican Cristian deputat PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
38. Burciu Cristina deputat PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
40. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
43. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
46. Chelaru Mircia deputat AUR DA
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
48. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
50. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
51. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
52. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
53. Ciubuc Ciprian deputat - NU
54. Cîtea Vasile deputat PSD DA
55. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
56. Constantin Daniel deputat PNL DA
57. Crețu Gabriela senator PSD DA
58. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
59. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
61. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
62. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
63. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
64. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
65. Csoma Botond deputat UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
67. Cupșa Ioan deputat PNL DA
68. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
69. Dăneasă Mircea senator AUR DA
70. Deneș Ioan senator PSD DA
71. Dogariu Eugen senator PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
75. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
76. Enachi Raisa deputat - NU
77. Fălcoi Nicu deputat USR DA
78. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
79. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
80. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
81. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
82. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
83. Floroiu Ionel deputat PSD DA
84. Folescu Cornel-Vasile deputat PNL DA
85. Furtună Mirela deputat PSD DA
86. Gál Károly deputat UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
89. Genoiu Mihail senator PSD DA
90. Georgescu Laura senator PSD DA
91. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR NU
93. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
95. Ghica Cristian senator USR DA
96. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD NU
97. Giugea Nicolae deputat PNL DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
101. Gudu Michael deputat PNL DA
102. Guran Virgil senator PNL DA
103. Hatos Adrian senator PNL DA
104. Hărătău Elena deputat PNL DA
105. Humelnicu Marius senator PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
109. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
111. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
112. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
114. Kelemen Attila deputat UDMR DA
115. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
116. Könczei Csaba deputat UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
119. László Attila senator UDMR DA
120. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
122. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
123. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
124. Mang Ioan deputat PSD DA
125. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
126. Manta Claudiu deputat PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
128. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
129. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
130. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
131. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
132. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
133. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
134. Meclea Alina deputat PNL DA
135. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
136. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
137. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
138. Mina Marian deputat PSD DA
139. Mircea Florin deputat PSD DA
140. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
141. Mirea Siminica senator PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
143. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
144. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
145. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
148. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
150. Munteanu Remus deputat PSD DA
151. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
152. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
153. Mutu Gabriel senator PSD DA
154. Nassar Rodica deputat PSD DA
155. Nazare Alexandru senator PNL DA
156. Năcuță Sorin deputat PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
158. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
160. Neagu Nicolae senator PNL DA
161. Neață Eugen deputat PSD DA
162. Nechita Aurel deputat PSD DA
163. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
164. Niță Nicu deputat PSD DA
165. Novak Levente senator UDMR DA
166. Orban Ludovic deputat - DA
167. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
169. Panait Radu deputat USR DA
170. Pandea Ciprian senator PNL DA
171. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
172. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
173. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
174. Pălărie Ștefan senator USR DA
175. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
176. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
177. Plăiașu Gabriel deputat - DA
178. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
181. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
182. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
183. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
185. Postică Andrei senator - DA
186. Potecă Vasilica senator AUR DA
187. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
188. Prioteasa Ion senator PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
190. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
191. Puiu Ovidiu senator PSD DA
192. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
193. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
194. Rizea Cristina Camelia deputat PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
196. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
197. Roman Nicolae deputat - DA
198. Rotaru Ion senator PSD DA
199. Rujan Dumitru deputat PNL DA
200. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
201. Salan Viorel deputat PSD DA
202. Sandu Viorica deputat PSD DA
203. Săniuță Adina senator USR DA
204. Scarlat George senator PNL DA
205. Scripnic Lilian deputat AUR Abținere
206. Seres Dénes deputat UDMR DA
207. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
208. Solomon Adrian deputat PSD DA
209. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
210. Stan Ioan senator PSD DA
211. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
212. Stancu Paul deputat PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
214. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
215. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
216. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
218. Stoica Elena deputat PSD DA
219. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
220. Stroe Felix senator PSD DA
221. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
223. Șerban Gianina deputat AUR DA
224. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
225. Șișcu George deputat PNL DA
226. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
227. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
228. Șoptică Costel deputat PNL DA
229. Tanasă Dan deputat AUR DA
230. Tănase Antonel deputat - DA
231. Tătaru Nelu deputat PNL DA
232. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
233. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
234. Toma Ilie deputat PSD DA
235. Toma Vasilică deputat PSD DA
236. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
237. Trăilă Cristina deputat PNL DA
238. Trufin Lucian senator PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
240. Turos Lóránd senator UDMR DA
241. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
242. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
243. Țachianu Marian deputat PSD DA
244. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
245. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
246. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
247. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
248. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
250. Vîlceanu Dan deputat - DA
251. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
252. Vlașin Sorin senator PSD DA
253. Volosatîi Boris deputat AUR DA
254. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
255. Weber Mihai deputat PSD DA
256. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
258. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 16 iunie 2024, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro