Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:22

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-35
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 320/2008 pentru modificarea și completarea Decretului-Lege Nr.118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și a celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 60 43 13 43 11 11 12 3
- voturi pentru (DA):108 5 42 3 43 11 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):82 53 1 9 - - 9 7 3
- abțineri:6 2 - 1 - - 2 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Burnei Ion PSD NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
38. Călian Petru PD-L DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Chiper Gheorghe PSD NU
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PSD NU
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
60. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Ehling Elena PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PNL DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati NU
68. Florea Damian PC Abținere
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM NU
72. Gabor Gheorghe PNL NU
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC NU
78. Godja Petru PSD NU
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Hellvig Eduard Raul PNL DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Hogea Vlad Gabriel PC NU
84. Hoinaru Marian PD-L DA
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Ignat Miron Minoritati NU
89. Ilie Cristian PD-L DA
90. Iordache Florin PSD NU
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Iriza Marius PRM NU
93. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD NU
100. Manolescu Oana Minoritati NU
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD NU
104. Martin Eduard-Stelian PSD NU
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mazăre Alexandru PSD NU
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
112. Merce Ilie PRM NU
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micle Ioan Radu PNL DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihalache Sorin Dan PSD NU
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PC NU
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Mitrea Miron Tudor PSD DA
122. Mînzînă Ion PC NU
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Momanu Corneliu PD-L DA
125. Munteanu Ioan PSD NU
126. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
127. Nassar Rodica PSD NU
128. Năstase Adrian PSD NU
129. Nechita Aurel PSD Abținere
130. Nica Dan PSD NU
131. Nicolae Alexandri PNL DA
132. Nicolicea Eugen PSD NU
133. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Oltean Ioan PD-L DA
136. Ovidenie Costel - NU
137. Pascu Bogdan PC NU
138. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
139. Păun Nicolae Minoritati DA
140. Petrea Constantin PD-L DA
141. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
142. Plăiașu Gabriel PNL DA
143. Podgorean Radu PSD NU
144. Ponta Victor-Viorel PSD NU
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Daniela PC NU
147. Popescu Corneliu PD-L DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Rădulescu Cristian PD-L DA
151. Rogin Marius PD-L DA
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rus Ioan Aurel PRM NU
154. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
155. Rusu Valentin PD-L DA
156. Sanda Victor PSD NU
157. Sandu Gabriel PD-L DA
158. Sasu Ion PRM NU
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Sârbu Marian PSD NU
162. Scutaru Adrian George PNL DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
166. Stănescu Cristian PRM NU
167. Stoica Ion PD-L DA
168. Străchinaru Petre PD-L DA
169. Strungă Emil PNL DA
170. Szekely Levente Csaba UDMR DA
171. Șandru Marcela Lavinia - NU
172. Știrbeț Cornel PD-L DA
173. Tămagă Constantin PSD DA
174. Tănăsescu Tudor PSD NU
175. Tărniceru Petru PSD NU
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Toma Horia-Victor PNL DA
178. Tudose Mihai PSD NU
179. Turc Ioan PNL DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș PNL DA
182. Ungureanu Petre PD-L DA
183. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
184. Ursărescu Dorinel PNL DA
185. Vainer Aurel Minoritati NU
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD NU
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L DA
191. Vlădoiu Aurel PSD NU
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
193. Voinea Florea PSD NU
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 9 decembrie 2022, 11:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro