Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:29

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-47
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 331/2008 pentru completarea articolului 13, litera b) din Legea nr.44(r1) din 01/07/1994, republicată în Monitorul Oficial, Partea I nr.28/10/2002 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:188 56 39 11 43 12 12 12 3
- voturi pentru (DA):159 53 37 6 39 11 3 7 3
- voturi împotrivă (NU):18 1 2 5 3 - 2 5 -
- abțineri:10 1 - - 1 1 7 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC Abținere
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM NU
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Burnei Ion PSD DA
27. Bușoi Diana Maria PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PD-L DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu PC NU
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD NU
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati NU
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM NU
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Godja Petru PSD DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Hellvig Eduard Raul PNL DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati NU
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Ignat Miron Minoritati DA
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iordache Florin PSD DA
84. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
85. Iriza Marius PRM DA
86. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
90. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
91. Lificiu Petru PD-L DA
92. Luchian Ion PNL NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
105. Merce Ilie PRM DA
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
107. Micle Ioan Radu PNL DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihalache Sorin Dan PSD DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PC Abținere
112. Mircovici Niculae Minoritati NU
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Mitrea Miron Tudor PSD DA
115. Mînzînă Ion PC Abținere
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Momanu Corneliu PD-L NU
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nica Dan PSD DA
124. Nicolae Alexandri PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD -
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Pascu Bogdan PC Abținere
131. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
132. Păun Nicolae Minoritati DA
133. Petrea Constantin PD-L DA
134. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
135. Plăiașu Gabriel PNL DA
136. Podgorean Radu PSD DA
137. Ponta Victor-Viorel PSD DA
138. Popa Cornel PNL DA
139. Popa Daniela PC DA
140. Popescu Corneliu PD-L DA
141. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
142. Pupeză Viorel PC Abținere
143. Pușcă Mircea Valer PNL DA
144. Rădulescu Cristian PD-L DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
147. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
148. Rusu Valentin PD-L DA
149. Sandu Gabriel PD-L DA
150. Sasu Ion PRM DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Sârbu Marian PSD DA
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
158. Stănescu Cristian PRM NU
159. Stoica Ion PD-L DA
160. Străchinaru Petre PD-L DA
161. Strungă Emil PNL DA
162. Szekely Levente Csaba UDMR DA
163. Șandru Marcela Lavinia - DA
164. Știrbeț Cornel PD-L NU
165. Tămagă Constantin PSD DA
166. Tănăsescu Tudor PSD DA
167. Tărniceru Petru PSD DA
168. Timiș Ioan PNL DA
169. Todoran Pavel PSD DA
170. Toma Horia-Victor PNL DA
171. Tudor Constantin PD-L DA
172. Tudose Mihai PSD DA
173. Turc Ioan PNL DA
174. Turcan Raluca PD-L NU
175. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
176. Ujeniuc Dragoș PNL DA
177. Ungureanu Petre PD-L DA
178. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
179. Ursărescu Dorinel PNL DA
180. Vainer Aurel Minoritati NU
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vlădoiu Aurel PSD DA
185. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
186. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
187. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 19:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro