Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2006 > 14:04 Versiunea pentru printare
Marți, 7 martie 2006, ora 14:04

Subiect vot: Propunerea de VOT SECRET asupra cererii ministrului justiției privind încuviințarea percheziției la două imobile care aparțin domnului Adrian Năstase, deputat și președinte al Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:243 85 50 21 37 16 13 10 11
- voturi pentru (DA):133 83 1 19 - 15 8 3 4
- voturi împotrivă (NU):99 1 47 1 36 - 2 6 6
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:11 1 2 1 1 1 3 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL NU
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC -
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L NU
18. Barbu Gheorghe PD-L NU
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
28. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L -
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buda Daniel PD-L NU
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
36. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL NU
40. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL NU
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL NU
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Cocrea Olguța - NU
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Anca PD-L NU
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Corlățean Titus PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin PSD DA
60. Diaconescu Renică PC -
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL NU
63. Dragomir Dumitru PRM DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
67. Dumitrescu Liana Minoritati NU
68. Dumitrescu Zamfir PSD DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM DA
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
75. Fenechiu Relu PNL NU
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian PC DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Gheorghe Valeriu PNL NU
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
86. Giurescu Ion PSD DA
87. Giurgiu Mircia - -
88. Godja Petru PSD NU
89. Gonțea Ion PD-L NU
90. Grigore Dan PD-L NU
91. Grosaru Mircea Minoritati NU
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoinaru Marian PNL NU
97. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
98. Ibram Iusein Minoritati NU
99. Ifrim Mircea PRM DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L NU
101. Ignat Miron Minoritati -
102. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
103. Ionescu Daniel PSD -
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iriza Marius PRM DA
106. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kovacs Attila UDMR DA
111. Lambrino Radu PD-L NU
112. Lificiu Petru - NU
113. Liga Dănuț PD-L NU
114. Luchian Ion PNL NU
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Man Mircea PD-L NU
117. Manda Iulian Claudiu PSD DA
118. Marian Dan Mihai PNL NU
119. Marin Constantin PSD DA
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Máté András-Levente UDMR DA
123. Matei Cătălin Lucian PSD DA
124. Mazăre Alexandru PSD DA
125. Mălaimare Mihai Adrian PNL -
126. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
127. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
128. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
129. Mătușa Tudor PRM DA
130. Micula Cătălin PNL NU
131. Mihalache Sorin Dan PSD DA
132. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
133. Mircea Costache PRM DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mironescu Laurențiu PD-L NU
136. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
137. Mitrea Manuela PSD DA
138. Mitrea Miron Tudor PSD DA
139. Mocanu Alexandru PD-L NU
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohora Tudor PSD DA
143. Moldovan Emil Radu PSD DA
144. Momanu Corneliu PNL NU
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
146. Movilă Petru PD-L NU
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năstase Adrian PSD DA
149. Nechita Aurel PSD DA
150. Nedelcu Gabriela PSD DA
151. Nica Dan PSD DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
154. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
155. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
156. Niță Constantin PSD DA
157. Nițulescu Teodor PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Oancea Viorel PNL NU
160. Olarean Aurel PD-L NU
161. Olteanu Bogdan PNL NU
162. Ovidenie Costel - NU
163. Palăr Ionel PNL NU
164. Pambuccian Varujan Minoritati NU
165. Pardău Dumitru PNL NU
166. Pavelescu Aurelian - DA
167. Paveliu Marian Sorin PNL NU
168. Petrea Constantin PD-L NU
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Pop Claudiu Adrian PSD DA
171. Popa Cornel PNL NU
172. Popa Nicolae PC DA
173. Popescu Dan Ioan PSD DA
174. Popescu Ionica Constanța PC DA
175. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL NU
176. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
177. Preda Ion PNL NU
178. Pruteanu Vasile PNL NU
179. Purceld Octavian-Mircea PRM -
180. Pușcaș Vasile PSD DA
181. Pușcă Mircea Valer PNL NU
182. Puzdrea Dumitru - NU
183. Raicu Romeo Marius PD-L NU
184. Rogin Marius PD-L NU
185. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
186. Rus Ioan Aurel PRM DA
187. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
188. Rușanu Dan Radu PNL -
189. Sanda Victor PSD DA
190. Sandu-Capră Mihai PNL NU
191. Sasu Ion PSD DA
192. Săniuță Marian-Florian PSD DA
193. Săpunaru Nini PNL NU
194. Sârbu Marian PSD DA
195. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
196. Scutaru Adrian George PNL NU
197. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
198. Sirețeanu Mihail PSD DA
199. Sóki Béla UDMR DA
200. Stan Ioan PSD DA
201. Stan Ion PSD DA
202. Stanciu Anghel PSD DA
203. Stănescu Cristian PRM DA
204. Stănescu Mircea PD-L NU
205. Stoica Ion - NU
206. Străchinaru Petre PD-L NU
207. Strungă Emil PNL NU
208. Szekely Levente Csaba UDMR DA
209. Șandru Marcela Lavinia - DA
210. Știrbeț Cornel PNL NU
211. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
212. Știreanu Octavian PSD DA
213. Știucă Alecsandru PSD DA
214. Tamás Sándor UDMR DA
215. Tămagă Constantin PSD DA
216. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
217. Tărniceru Petru PSD DA
218. Teodorescu George Alin PSD DA
219. Timiș Ioan PSD DA
220. Toma Florentina Marilena PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL NU
222. Toró Tiberiu UDMR -
223. Tudor Constantin PC -
224. Tudor Marcu PRM DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Turcan Raluca PNL NU
227. Țundrea Ioan PC NU
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
229. Ujeniuc Dragoș PNL NU
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL NU
232. Vainer Aurel Minoritati NU
233. Varga Attila UDMR DA
234. Vălean Adina Ioana PNL NU
235. Văsioiu Horia PD-L NU
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlădoiu Aurel PSD DA
238. Voicu Cătălin PSD DA
239. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
240. Voinea Florea PSD DA
241. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
242. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
243. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 aprilie 2024, 9:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro