Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2006 > 14:11 Versiunea pentru printare
Marți, 7 martie 2006, ora 14:11

Subiect vot: Propunerea de VOT SECRET asupra cererii ministrului justiției privind încuviințarea percheziției la două imobile care aparțin domnului Adrian Năstase, deputat și președinte al Camerei Deputaților (Repetare vot)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:278 94 60 24 43 18 15 13 11
- voturi pentru (DA):151 94 - 23 - 17 11 2 4
- voturi împotrivă (NU):124 - 60 1 43 - 4 10 6
- abțineri:2 - - - - 1 - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL NU
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L NU
19. Barbu Gheorghe PD-L NU
20. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
21. Bădălău Niculae PSD DA
22. Băeșu George PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
25. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
26. Bentu Dumitru PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
30. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Brînză William Gabriel PD-L NU
35. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
36. Buciu Angela PRM DA
37. Buda Daniel PD-L NU
38. Buda Ioan PSD DA
39. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
40. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
41. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
42. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
43. Calimente Mihăiță PNL NU
44. Canacheu Costică PD-L NU
45. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
46. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
47. Călian Petru PC DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Câmpanu Liviu PNL NU
50. Chiper Gheorghe PSD DA
51. Chiș Filonaș PSD DA
52. Cindrea Ioan PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
54. Ciontu Corneliu - DA
55. Ciopraga Mircea PNL NU
56. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
57. Cliveti Minodora PSD DA
58. Cocrea Olguța - NU
59. Codîrlă Liviu PRM DA
60. Constantinescu Anca PD-L NU
61. Constantinescu Viorel PSD DA
62. Corlățean Titus PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL NU
64. Cutean Vasile Emilian PSD DA
65. Dan Iosif PSD DA
66. Diaconescu Marin PSD DA
67. Diaconescu Renică PC NU
68. Dida Corneliu Ioan PSD DA
69. Dobre Traian PNL NU
70. Dorneanu Valer PSD DA
71. Dragomir Dumitru PRM DA
72. Dragomir Gheorghe PNL NU
73. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
74. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
75. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
76. Dumitrescu Liana Minoritati NU
77. Dumitrescu Zamfir PSD DA
78. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
79. Dumitru Ion PSD DA
80. Dușa Mircea PSD DA
81. Duțu Stelian PD-L NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Eserghep Gelil PRM DA
84. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
85. Fenechiu Relu PNL NU
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian PC DA
88. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
89. Furo Iuliu Ioan PRM DA
90. Gabor Gheorghe PNL NU
91. Găleteanu Monalisa PSD DA
92. Georgescu Filip PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic PNL NU
94. Gheorghe Valeriu PNL NU
95. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
96. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
97. Ghișe Ioan PNL NU
98. Giurescu Ion PSD DA
99. Giurgiu Mircia - -
100. Godja Petru PSD DA
101. Gonțea Ion PD-L NU
102. Grigore Dan PD-L NU
103. Grosaru Mircea Minoritati NU
104. Gubandru Aurel PSD DA
105. Gușă Cozmin Horea - DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
107. Hanganu Romeo Octavian PC DA
108. Hellvig Eduard Raul PC DA
109. Hoban Ioan PNL NU
110. Hoinaru Marian PNL NU
111. Hrebenciuc Viorel PSD DA
112. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
113. Ibram Iusein Minoritati NU
114. Ifrim Mircea PRM DA
115. Igaș Traian Constantin PD-L NU
116. Ignat Miron Minoritati Abținere
117. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
118. Ionescu Daniel PSD DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Iriza Marius PRM DA
121. Iustian Mircea Teodor PNL NU
122. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
126. Kovacs Attila UDMR DA
127. Lambrino Radu PD-L NU
128. Lificiu Petru - NU
129. Liga Dănuț PD-L NU
130. Longher Ghervazen Minoritati NU
131. Luchian Ion PNL NU
132. Macaleți Costică PSD DA
133. Man Mircea PD-L NU
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manolescu Oana Minoritati NU
136. Marian Dan Mihai PNL NU
137. Marin Constantin PSD DA
138. Martin Eduard-Stelian PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Cătălin Lucian PSD DA
142. Mazăre Alexandru PSD DA
143. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
144. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
145. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
146. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
147. Mătușa Tudor PRM DA
148. Merce Ilie PRM DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
150. Micula Cătălin PNL NU
151. Mihalache Sorin Dan PSD DA
152. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
153. Mircea Costache PRM DA
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mironescu Laurențiu PD-L NU
156. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mitrea Miron Tudor PSD DA
159. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
160. Mînzînă Ion PRM DA
161. Mocanu Alexandru PD-L NU
162. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohora Tudor PSD DA
165. Moldovan Emil Radu PSD DA
166. Momanu Corneliu PNL NU
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
168. Movilă Petru PD-L NU
169. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năstase Adrian PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Nedelcu Gabriela PSD DA
174. Nica Dan PSD DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Niță Constantin PSD DA
179. Nițulescu Teodor PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oancea Viorel PNL NU
182. Olarean Aurel PD-L NU
183. Oltean Ioan PD-L NU
184. Olteanu Bogdan PNL NU
185. Ovidenie Costel - NU
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Pambuccian Varujan Minoritati NU
188. Pardău Dumitru PNL NU
189. Pavelescu Aurelian - DA
190. Paveliu Marian Sorin PNL NU
191. Petrea Constantin PD-L NU
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Pop Claudiu Adrian PSD DA
194. Popa Cornel PNL NU
195. Popa Daniela PC DA
196. Popa Nicolae PC DA
197. Popescu Dan Ioan PSD DA
198. Popescu Florin Aurelian PNL NU
199. Popescu Ionica Constanța PC DA
200. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL NU
201. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
202. Preda Ion PNL NU
203. Pruteanu Vasile PNL NU
204. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
205. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
206. Pușcaș Vasile PSD DA
207. Pușcă Mircea Valer PNL NU
208. Puzdrea Dumitru - NU
209. Raicu Romeo Marius PD-L NU
210. Rădulescu Cristian PD-L NU
211. Rogin Marius PD-L NU
212. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
213. Rus Ioan Aurel PRM DA
214. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
215. Rușanu Dan Radu PNL NU
216. Sanda Victor PSD DA
217. Sandu Gabriel PNL NU
218. Sandu-Capră Mihai PNL NU
219. Sasu Ion PSD DA
220. Săniuță Marian-Florian PSD DA
221. Săpunaru Nini PNL NU
222. Sârb Gheorghe PSD DA
223. Sârbu Marian PSD DA
224. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
225. Scutaru Adrian George PNL NU
226. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sirețeanu Mihail PSD DA
229. Sóki Béla UDMR DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stănescu Cristian PRM DA
234. Stănescu Mircea PD-L NU
235. Stănișoară Mihai PD-L NU
236. Stoica Ion - NU
237. Străchinaru Petre PD-L NU
238. Strungă Emil PNL NU
239. Szekely Levente Csaba UDMR DA
240. Șandru Marcela Lavinia - DA
241. Știrbeț Cornel PNL NU
242. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
243. Știreanu Octavian PSD DA
244. Știucă Alecsandru PSD DA
245. Tabără Valeriu PD-L NU
246. Tamás Sándor UDMR DA
247. Tămagă Constantin PSD DA
248. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
249. Tărniceru Petru PSD DA
250. Teodorescu George Alin PSD DA
251. Timiș Ioan PSD DA
252. Toma Florentina Marilena PSD DA
253. Toma Horia-Victor PNL NU
254. Toró Tiberiu UDMR DA
255. Tudor Constantin PC NU
256. Tudor Marcu PRM DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Turcan Raluca PNL NU
259. Țundrea Ioan PC NU
260. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
261. Ujeniuc Dragoș PNL NU
262. Ungureanu Petre PNL NU
263. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
264. Ursărescu Dorinel PNL NU
265. Vainer Aurel Minoritati NU
266. Varga Attila UDMR DA
267. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
268. Vălean Adina Ioana PNL NU
269. Văsioiu Horia PD-L NU
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Cătălin PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
274. Voinea Florea PSD DA
275. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
276. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
277. Zegrean Augustin PD-L NU
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 aprilie 2024, 9:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro