Pagina noua
|
Mentiune juridica
|
English
Cauta
Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea:
Prima pagină
> Votul electronic >
22.12.2021
> 20:48
VOTUL ELECTRONIC
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 20:48
Subiect vot:
Anexa 3/21 in integralitate
Centralizator:
Total
Camera Deputaților
Senat
PSD
PNL
USR
AUR
UDMR
Minoritati
Neafil.
PSD
PNL
USR
AUR
UDMR
- prezenți:
310
90
47
41
19
8
14
6
34
16
22
8
5
- voturi pentru (DA):
211
89
47
-
-
7
13
-
34
16
-
-
5
- voturi împotrivă (NU):
99
1
-
41
19
1
1
6
-
-
22
8
-
- abțineri:
0
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- nu au votat:
0
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
lista de vot în format xml
Nr. Crt.
Nume și prenume
Parlamentar
Grup
Vot
1.
Zob Alexandru-Robert
senator
USR
NU
2.
Zisopol Dragoș Gabriel
deputat
Minoritati
DA
3.
Zetea Gabriel-Valer
deputat
PSD
DA
4.
Wiener Adrian
deputat
USR
NU
5.
Weber Mihai
deputat
PSD
DA
6.
Vulpescu Ioan
deputat
PSD
DA
7.
Vlașin Sorin
senator
PSD
DA
8.
Vlad Sergiu Cosmin
senator
USR
NU
9.
Vicol Costel
senator
USR
NU
10.
Viașu Cosmin-Cristian
senator
USR
NU
11.
Vexler Silviu
deputat
Minoritati
DA
12.
Veștea Mihail
senator
PNL
DA
13.
Vecerdi Cristina-Agnes
deputat
PNL
DA
14.
Ungureanu Emanuel-Dumitru
deputat
USR
NU
15.
Țuțuianu Marius-Horia
deputat
PSD
DA
16.
Țepeluș Laurențiu-Cristinel
deputat
PSD
DA
17.
Țapu Nazare Eugen
senator
PNL
DA
18.
Țachianu Marian
deputat
PSD
DA
19.
Tuță George-Cristian
deputat
PNL
DA
20.
Turos Lóránd
senator
UDMR
DA
21.
Tuhuț Radu-Marcel
deputat
PSD
DA
22.
Trufin Lucian
senator
PSD
DA
23.
Trif Bogdan Gheorghe
deputat
PSD
DA
24.
Trăilă Cristina
deputat
PNL
DA
25.
Toma Vasilică
deputat
PSD
DA
26.
Toma Ilie
deputat
PSD
DA
27.
Toda Daniel-Liviu
deputat
USR
NU
28.
Toanchină Marius-Gheorghe
senator
PSD
DA
29.
Toader Bogdan-Andrei
deputat
PSD
DA
30.
Terente Eugen
deputat
USR
NU
31.
Teodoroiu Simona-Maya
deputat
PSD
DA
32.
Teniță Dragoș-Cătălin
deputat
USR
NU
33.
Tătaru Nelu
deputat
PNL
DA
34.
Tănăsescu Alina-Elena
deputat
PSD
DA
35.
Tănase Antonel
deputat
-
NU
36.
Șoldan Gheorghe
deputat
PSD
DA
37.
Șlincu Dan-Constantin
deputat
PSD
DA
38.
Șimon Gheorghe
deputat
PSD
DA
39.
Șerban Gianina
deputat
AUR
NU
40.
Șerban Ciprian-Constantin
deputat
PSD
DA
41.
Szabó Ödön
deputat
UDMR
DA
42.
Suciu Vasile-Daniel
deputat
PSD
DA
43.
Suciu Sebastian-Ilie
deputat
AUR
NU
44.
Stroe Felix
senator
PSD
DA
45.
Streinu Cercel Adrian
senator
PSD
DA
46.
Stoica Bogdan-Alin
deputat
Minoritati
DA
47.
Stoian Maria
deputat
PNL
DA
48.
Stângă George-Cătălin
deputat
PNL
DA
49.
Stănescu Vetuța
deputat
PNL
DA
50.
Stănescu Paul
senator
PSD
DA
51.
Stancu Paul
deputat
PSD
DA
52.
Stancu Ionel
deputat
Minoritati
DA
53.
Simonis Alfred - Robert
deputat
PSD
DA
54.
Sighiartău Robert-Ionatan
deputat
PNL
DA
55.
Seres Dénes
deputat
UDMR
DA
56.
Seidler Cristian-Gabriel
deputat
USR
NU
57.
Sbîrnea Liliana
senator
PSD
DA
58.
Sărmaș Ioan-Sabin
deputat
PNL
DA
59.
Sas Lóránt-Zoltan
deputat
USR
NU
60.
Sandu Viorica
deputat
PSD
DA
61.
Salan Viorel
deputat
PSD
DA
62.
Rusu Daniel-Gheorghe
deputat
AUR
NU
63.
Rujan Ion-Cristinel
senator
PSD
DA
64.
Roșca Mircea
deputat
PNL
DA
65.
Roman Florin-Claudiu
deputat
PNL
DA
66.
Rodeanu Bogdan-Ionel
deputat
USR
NU
67.
Rizea Cristina Camelia
deputat
USR
NU
68.
Răducanu Sebastian
senator
PSD
DA
69.
Rasaliu Marian-Iulian
deputat
PSD
DA
70.
Pușcașu Lucian-Florin
deputat
AUR
NU
71.
Purcărin Bianca-Mihaela
senator
PSD
DA
72.
Puiu Ovidiu
senator
PSD
DA
73.
Pufu Vlad-Mircea
senator
PNL
DA
74.
Prunean Alin-Costel
deputat
USR
NU
75.
Prună Cristina-Mădălina
deputat
USR
NU
76.
Prioteasa Ion
senator
PSD
DA
77.
Presură Alexandra
deputat
PSD
DA
78.
Predescu Ana-Loredana
deputat
PSD
DA
79.
Poteraș Cosmin-Marian
senator
USR
NU
80.
Potecă Vasilica
senator
PNL
DA
81.
Postică Andrei
senator
USR
NU
82.
Popica Eduard-Andrei
deputat
PSD
DA
83.
Popescu Virgil-Daniel
deputat
PNL
DA
84.
Popescu Dan-Cristian
deputat
PSD
DA
85.
Popa Ștefan-Ovidiu
deputat
PSD
DA
86.
Popa Maricel
senator
PSD
DA
87.
Pop Rareș Tudor
deputat
USR
NU
88.
Pop Darius
deputat
AUR
NU
89.
Polițeanu Mihai-Laurențiu
deputat
USR
NU
90.
Plăiașu Gabriel
deputat
-
NU
91.
Pistru Eusebiu-Manea
senator
PSD
DA
92.
Pirtea Marilen - Gabriel
deputat
PNL
DA
93.
Piper-Savu Florin
deputat
PSD
DA
94.
Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina
deputat
PSD
DA
95.
Păunescu Silviu-Titus
deputat
AUR
NU
96.
Pălărie Ștefan
senator
USR
NU
97.
Pavelescu Nicolae
deputat
PSD
DA
98.
Paraschiv Rodica
deputat
PSD
DA
99.
Panait Radu
deputat
USR
NU
100.
Pambuccian Varujan
deputat
Minoritati
NU
101.
Paladi George-Adrian
deputat
PSD
DA
102.
Özmen Oana-Marciana
deputat
USR
NU
103.
Oteșanu Daniela
deputat
PSD
DA
104.
Ostaficiuc Marius-Eugen
deputat
PSD
DA
105.
Oprinoiu Aurel
senator
USR
NU
106.
Oprea Stefan-Radu
senator
PSD
DA
107.
Novák Csaba-Zoltán
senator
UDMR
DA
108.
Niță Nicu
deputat
PSD
DA
109.
Negoi Eugen-Remus
senator
USR
NU
110.
Nechita Aurel
deputat
PSD
DA
111.
Neață Eugen
deputat
PSD
DA
112.
Neagu Nicolae
senator
PNL
DA
113.
Neagu Ionuț
senator
AUR
NU
114.
Neagu Denisa-Elena
deputat
USR
NU
115.
Neaga Florian-Claudiu
deputat
PSD
DA
116.
Năcuță Sorin
deputat
PNL
DA
117.
Nassar Rodica
deputat
PSD
DA
118.
Nacov Gheorghe
deputat
Minoritati
DA
119.
Mutu Gabriel
senator
PSD
DA
120.
Mușoiu Ștefan
deputat
PSD
DA
121.
Mureșan Claudiu-Marinel
senator
USR
NU
122.
Muraru Iulian-Alexandru
deputat
PNL
DA
123.
Murariu Oana
deputat
USR
NU
124.
Munteanu Remus
deputat
PSD
DA
125.
Muntean Lucica Dina
senator
PNL
DA
126.
Muncaciu Sorin-Titus
deputat
AUR
NU
127.
Molnar Radu-Iulian
deputat
USR
NU
128.
Molnar Ervin
deputat
PNL
DA
129.
Moldovan Sorin-Dan
deputat
PNL
DA
130.
Moagher Laura-Mihaela
senator
PSD
DA
131.
Mîndruță Gheorghiță
senator
USR
NU
132.
Miuțescu Gheorghe Adrian
deputat
-
NU
133.
Mitrea Dumitrina
deputat
AUR
NU
134.
Miruță Radu-Dinel
deputat
USR
NU
135.
Mirea Siminica
senator
PSD
DA
136.
Mircescu Ion-Narcis
senator
USR
NU
137.
Mircea Florin
deputat
PSD
DA
138.
Mina Marian
deputat
PSD
DA
139.
Mihălcescu Carmen-Ileana
deputat
PSD
DA
140.
Mihail Radu-Mihai
senator
USR
NU
141.
Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio
senator
PSD
DA
142.
Miftode Marius-Andrei
deputat
USR
NU
143.
Mărgărit Mitică-Marius
deputat
PSD
DA
144.
Mărculescu Dumitru
deputat
PNL
DA
145.
Mazilu Liviu-Lucian
senator
PSD
DA
146.
Matieș Călin-Gheorghe
senator
PSD
DA
147.
Matei Constantin-Bogdan
senator
PSD
DA
148.
Mateescu Sorin-Cristian
senator
AUR
NU
149.
Marșalic Jaro Norbert
deputat
PNL
DA
150.
Manta Claudiu
deputat
PSD
DA
151.
Mang Ioan
deputat
PSD
DA
152.
Manea Cătălin-Zamfir
deputat
Minoritati
DA
153.
Macovei Silviu Nicu
deputat
PSD
DA
154.
Lupu Andrei-Răzvan
deputat
USR
NU
155.
Lungu Romeo-Daniel
deputat
PSD
DA
156.
Lungoci Dumitru-Lucian
deputat
PSD
DA
157.
Lőrincz Ștefan-Iulian
deputat
USR
NU
158.
Longher Ghervazen
deputat
Minoritati
DA
159.
Leoreanu Laurențiu-Dan
deputat
PNL
DA
160.
Lazăr Teodor
deputat
USR
NU
161.
Lazăr Ion-Marian
deputat
USR
NU
162.
Lavric Sorin
senator
AUR
NU
163.
László Attila
senator
UDMR
DA
164.
Kovács Irina Elisabeta
senator
UDMR
DA
165.
Könczei Csaba
deputat
UDMR
DA
166.
Kocsis-Cristea Alexandru
deputat
-
NU
167.
Kiss János
deputat
PNL
DA
168.
Ivănuță Cristian-Daniel
deputat
AUR
NU
169.
Ivan Dan
senator
USR
NU
170.
Ivan Bogdan-Gruia
deputat
PSD
DA
171.
Intotero Natalia-Elena
deputat
PSD
DA
172.
Ilișanu Claudiu-Augustin
deputat
PSD
DA
173.
Ichim Cristian-Paul
deputat
USR
NU
174.
Ibram Iusein
deputat
Minoritati
DA
175.
Iancu Marius-Ionel
deputat
PSD
DA
176.
Huțucă Bogdan-Iulian
deputat
PNL
DA
177.
Huțu Alexandra
deputat
PSD
DA
178.
Hurduzeu Florin-Silviu
deputat
PSD
DA
179.
Humelnicu Marius
senator
PSD
DA
180.
Horga Maria-Gabriela
deputat
PNL
DA
181.
Holban Georgeta-Carmen
deputat
PSD
DA
182.
Hărătău Elena
deputat
PNL
DA
183.
Havârneanu Filip
deputat
USR
NU
184.
Hatos Adrian
senator
PNL
DA
185.
Hangan Pollyanna-Hanellore
deputat
USR
NU
186.
Hangan Andrei
senator
AUR
NU
187.
Halici Nicușor
deputat
PSD
DA
188.
Hajdu Gábor
deputat
UDMR
DA
189.
Guran Virgil
senator
PNL
DA
190.
Grosaru Andi-Gabriel
deputat
Minoritati
DA
191.
Goleac Nicoleta-Matilda
deputat
PSD
DA
192.
Gliga Dumitrița
deputat
PSD
DA
193.
Giugea Nicolae
deputat
-
NU
194.
Ghiță Daniel-Florin
deputat
PSD
DA
195.
Ghica Cristian
senator
USR
NU
196.
Ghera Giureci-Slobodan
deputat
Minoritati
DA
197.
Gheorghiu Bogdan
deputat
PNL
DA
198.
Gheba Daniel-Sorin
deputat
USR
NU
199.
Georgescu Nicolae
deputat
PSD
DA
200.
Georgescu Laura
senator
PSD
DA
201.
Genoiu Mihail
senator
PSD
DA
202.
Gavrilescu Grațiela Leocadia
deputat
PSD
DA
203.
Ganț Ovidiu Victor
deputat
Minoritati
DA
204.
Gál Károly
deputat
UDMR
DA
205.
Furtună Mirela
deputat
PSD
NU
206.
Folescu Cornel-Vasile
deputat
PSD
DA
207.
Focșa Dumitru-Viorel
deputat
AUR
NU
208.
Flucuș Dumitru
deputat
PNL
DA
209.
Floroiu Ionel
deputat
PSD
DA
210.
Florea Oana-Consuela
deputat
PSD
DA
211.
Fifor Mihai-Viorel
deputat
PSD
DA
212.
Feodorov Lucian
deputat
AUR
NU
213.
Fechet Mircea
deputat
PNL
DA
214.
Fădor Angelica
deputat
PNL
DA
215.
Enachi Raisa
deputat
AUR
NU
216.
Dunca Marius-Alexandru
senator
PSD
DA
217.
Dunava Costel Neculai
deputat
PSD
DA
218.
Dumitrescu Raluca Giorgiana
deputat
PSD
DA
219.
Dumitrache Ileana Cristina
deputat
PSD
DA
220.
Drulă Cătălin
deputat
USR
NU
221.
Drancă Andrei-Iulian
deputat
USR
NU
222.
Dragu Anca Dana
senator
USR
NU
223.
Dogariu Eugen
senator
PSD
DA
224.
Dinu Cristina-Elena
deputat
PSD
DA
225.
Dinică Silvia-Monica
senator
USR
NU
226.
Deneș Ioan
senator
PSD
DA
227.
Dehelean Silviu
deputat
USR
NU
228.
Dămureanu Ringo
deputat
AUR
NU
229.
Darău Ambrozie-Irineu
senator
USR
NU
230.
Cuc Alexandru-Răzvan
senator
PSD
DA
231.
Csoma Botond
deputat
UDMR
DA
232.
Csép Éva-Andrea
deputat
UDMR
DA
233.
Császár Károly Zsolt
senator
UDMR
DA
234.
Crușoveanu Marian
deputat
PNL
DA
235.
Crîstici Ognean
deputat
Minoritati
DA
236.
Cristina Ioan
senator
PNL
DA
237.
Cristian Brian
deputat
USR
NU
238.
Cristescu Ionel-Danut
senator
PSD
DA
239.
Crețu Gabriela
senator
PSD
DA
240.
Cozma Adrian-Felician
deputat
PNL
DA
241.
Constantin Daniel
deputat
PNL
DA
242.
Coleșa Ilie-Alin
deputat
AUR
NU
243.
Coarnă Dumitru
deputat
PSD
DA
244.
Cîtea Vasile
deputat
PSD
DA
245.
Ciubuc Ciprian
deputat
AUR
NU
246.
Cioromelea Valentin-Rică
senator
AUR
NU
247.
Ciornei Radu Tudor
deputat
USR
NU
248.
Cionoiu Nicusor
senator
PSD
DA
249.
Ciofu Cătălina
deputat
PNL
DA
250.
Chirteș Ioan-Cristian
senator
PNL
DA
251.
Chirilă Virgil Alin
deputat
PSD
DA
252.
Chichirău Cosette-Paula
deputat
USR
NU
253.
Chesnoiu Adrian-Ionuț
deputat
PSD
DA
254.
Cernic Sebastian
senator
USR
NU
255.
Cătăuță Ana-Maria
deputat
PSD
DA
256.
Cazan Laurențiu-Nicolae
deputat
PNL
DA
257.
Cambera Oana-Alexandra
deputat
USR
NU
258.
Calotă Florică Ică
deputat
PNL
DA
259.
Calista Mara-Daniela
deputat
PNL
DA
260.
Buzoianu Diana-Anda
deputat
USR
NU
261.
Busuioc Andrei
senator
AUR
NU
262.
Burciu Cristina
deputat
PNL
DA
263.
Bumb Sorin-Ioan
senator
PNL
DA
264.
Bulai Oana-Gianina
deputat
PSD
DA
265.
Buican Cristian
deputat
PNL
DA
266.
Budăi Marius-Constantin
deputat
PSD
DA
267.
Bucura-Oprescu Simona
deputat
PSD
DA
268.
Bota Călin-Ioan
deputat
PNL
DA
269.
Bordei Cristian
senator
USR
NU
270.
Bola Bogdan-Alexandru
deputat
-
NU
271.
Bodog Florian-Dorel
senator
PSD
DA
272.
Bodea Marius
senator
USR
NU
273.
Bode Lucian Nicolae
deputat
PNL
DA
274.
Boancă Rodica
senator
AUR
NU
275.
Blaga Daniel-Codruț
deputat
USR
NU
276.
Bîrcă Constantin
deputat
PSD
DA
277.
Bîca Iulian-Mihail
senator
PNL
DA
278.
Bica Dănuț
senator
PNL
DA
279.
Berescu Monica-Elena
deputat
USR
NU
280.
Berea Cristinel-Gabriel
senator
USR
NU
281.
Bende Sándor
deputat
UDMR
NU
282.
Bejinariu Eugen
deputat
PSD
DA
283.
Băltărețu Viorel
deputat
USR
NU
284.
Bălășoiu Aurel
deputat
PSD
DA
285.
Băcanu Cristian-Tudor
deputat
PNL
DA
286.
Barbu Florin-Ionuț
deputat
PSD
DA
287.
Barbu Costel
deputat
PNL
DA
288.
Banu Claudia-Mihaela
senator
PNL
DA
289.
Banias Mircea Marius
deputat
PNL
DA
290.
Balint Liviu-Ioan
deputat
PNL
DA
291.
Balan Ioan
deputat
PNL
DA
292.
Balabașciuc Călin-Constantin
deputat
AUR
NU
293.
Badea Mihai-Alexandru
deputat
USR
NU
294.
Badea Iulian-Alexandru
deputat
PSD
DA
295.
Azamfirei Leonard
senator
PSD
DA
296.
Axinia Adrian-George
deputat
AUR
NU
297.
Atanasiu Onuț Valeriu
deputat
PNL
DA
298.
Ardelean Ben-Oni
deputat
PNL
DA
299.
Apostol Alin-Gabriel
deputat
USR
NU
300.
Andronache Gabriel
deputat
PNL
DA
301.
Anastase Roberta Alma
senator
PNL
DA
302.
Amet Varol
deputat
Minoritati
DA
303.
Alda Adrian
deputat
PSD
DA
304.
Albotă Emil-Florin
deputat
PSD
DA
305.
Albișteanu Mihail
deputat
AUR
NU
306.
Aelenei Evdochia
senator
AUR
NU
307.
Aelenei Dănuț
deputat
AUR
NU
308.
Adomnicăi Mirela Elena
deputat
PSD
DA
309.
Achiței Vasile-Cristian
senator
PNL
DA
310.
Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei
deputat
PSD
DA
Adresa postala:
Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti
marți, 19 martie 2024, 7:21
Telefoane (centrala):
(021)3160300, (021)4141111
Utilizator:
E-mail:
webmaster@cdep.ro