Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2022 > 16:08 Versiunea pentru printare
Luni, 20 iunie 2022, ora 16:08

Subiect vot: MS 5/2022 - Timpi dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:168 63 33 33 16 2 8 13
- voturi pentru (DA):158 62 33 33 13 2 7 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - - 1 - - 2
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:5 1 - - 2 - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Badiu Georgel AUR DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD -
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bîrcă Constantin PSD DA
22. Blaga Daniel-Codruț USR DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Buzoianu Diana-Anda USR DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică PNL DA
30. Cambera Oana-Alexandra USR DA
31. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
32. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
33. Chelaru Mircia AUR DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chira Claudiu-Martin - DA
36. Chirilă Virgil Alin PSD DA
37. Ciofu Cătălina PNL DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Ciornei Radu Tudor USR DA
40. Ciubuc Ciprian - DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
43. Constantin Daniel PNL DA
44. Cristian Brian USR DA
45. Crîstici Ognean Minoritati DA
46. Damian Romulus-Marius PSD DA
47. Dancă Ionel - DA
48. Dămureanu Ringo AUR DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Drancă Andrei-Iulian USR DA
51. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Enachi Raisa AUR DA
54. Fălcoi Nicu USR DA
55. Feodor Silviu Minoritati DA
56. Florea Daniel PSD DA
57. Flucuș Dumitru AUR DA
58. Focșa Dumitru-Viorel AUR -
59. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilă Anamaria - DA
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheba Daniel-Sorin USR DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
66. Gheorghiu Bogdan PNL DA
67. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
68. Giurgiu Adrian USR DA
69. Grosaru Andi-Gabriel - DA
70. Gudu Michael PNL DA
71. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
72. Havârneanu Filip USR DA
73. Hărătău Elena PNL DA
74. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
75. Huțu Alexandra PSD DA
76. Ichim Cristian-Paul USR DA
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
80. Kiss János PNL DA
81. Lazăr Teodor USR DA
82. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
83. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
84. Lupu Andrei-Răzvan - DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
87. Mang Ioan PSD DA
88. Manta Claudiu PSD DA
89. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
90. Mărculescu Dumitru PNL DA
91. Miftode Marius-Andrei USR DA
92. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
93. Mina Marian PSD DA
94. Mircea Florin PSD DA
95. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
96. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
97. Molnar Radu-Iulian USR DA
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
99. Munteanu Remus PSD DA
100. Murariu Oana USR DA
101. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
102. Nassar Rodica PSD DA
103. Năcuță Sorin PNL DA
104. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
105. Neagu Denisa-Elena USR DA
106. Neață Eugen PSD DA
107. Niță Nicu PSD DA
108. Orban Ludovic - Abținere
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Özmen Oana-Marciana PNL DA
111. Paladi George-Adrian PSD DA
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Panait Radu USR DA
114. Pavelescu Nicolae PSD DA
115. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
116. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Piper-Savu Florin PSD DA
119. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
120. Pop Rareș Tudor USR DA
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
122. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
123. Popica Eduard-Andrei PSD DA
124. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
125. Presură Alexandra PSD DA
126. Prunean Alin-Costel USR DA
127. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
128. Rizea Cristina Camelia - DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
130. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
131. Salan Viorel PSD DA
132. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
133. Scripnic Lilian AUR -
134. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Stancu Ionel Minoritati DA
137. Stancu Paul PSD DA
138. Stativă Irinel Ioan PSD DA
139. Stănescu Vetuța PNL DA
140. Stângă George-Cătălin PNL DA
141. Stoian Maria PNL DA
142. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
143. Stoica Elena PSD DA
144. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
146. Szabó Ödön UDMR DA
147. Șerban Gianina AUR DA
148. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
149. Șoldan Gheorghe PSD DA
150. Șoptică Costel PNL DA
151. Tanasă Dan AUR DA
152. Tănase Antonel - -
153. Tătaru Nelu PNL DA
154. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
155. Terente Eugen USR DA
156. Toda Daniel-Liviu USR DA
157. Todosiu Beniamin USR DA
158. Toma Ilie PSD DA
159. Trăilă Cristina PNL DA
160. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
161. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
162. Turcan Raluca PNL DA
163. Țachianu Marian PSD DA
164. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
165. Volosatîi Boris AUR DA
166. Weber Mihai PSD DA
167. Zakarias Zoltán UDMR DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 9 decembrie 2022, 10:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro